UIT HET JAARVERSLAG 1963/1964 *- l*- -• -v "-xt- -r -r- >:-y n-^ar?" - Hierbij delen wij u mede, dat het kantoor adres van onze onderdirecteur de heer P. A. Bakker met ingang van eind januari aanstaande zal zijn: Heineken's Brouwerijen Nederland N.V 2e Weteringplantsoen 21, Amsterdam Het telefoonnummer van ons Amsterdamse kantoor is 020-63881; Postbus 28, Telex 11595, Telegramadres Heinekensbier Am sterdam. Redacteur W. J. Bruggeman, Public relations, Postbus 455, Rotterdam, telefoon 114500. In het verslag van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. over het boekjaar 1 oktober 196330 september 1964 lazen wij dat de dr. H. P. Heineken prijs voor de eerste keer werd uitgereikt aan professor dr. E. Chargaff van de Columbia Universiteit te New York; •het feit herdacht werd dat Gerard Adriaan Heineken 100 jaar geleden de grondslag legde voor de onderneming door het overnemen van de brouwerij „De Hooiberg", die gevestigd was op de plaats waar zich thans „Die Port van Cleve" aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal, Amsterdam, bevindt; de resultaten van het afgelopen boekjaar gunstig zijn, als gevolg van de mooie zomer, de groei van de bevolking, het grotere bierverbruik per hoofd, de verhoging van de efficiency en de prijscorrectie; de omzet in het binnenland 1.490.000 hl bedroeg, hetgeen een stijging betekent van 19%; de stijging zich het sterkste manifesteerde in de huisverbruik- sector, maar dat ook de omzet in de horecasector op bevre digende wijze toenam, welke laatste sector door Heineken ook in de toekomst als een afzetgebied van overwegend belang wordt beschouwd; verdere consumptiestijging verwacht wordt door bevolkings toename en door stijging van het verbruik per hoofd der bevolking; daarom ten koste van grote investeringen in het nieuwe boek jaar begonnen zal worden de produktiecapaciteit van de brouwerijen te Amsterdam en te 's-Hertogenbosch met ongeveer 50% (1.000.000 hl) te vergroten, terwijl de mogelijkheid van capaciteitsuitbreiding van de brouwerij te Rotterdam wordt bestudeerd; de export met 5% gestegen is tot een totaalvolume van ruim 490.000 hl, hetgeen Heineken een der grootste, zo niet de grootste exporteur van pilsener bier ter wereld doet zijn; de gang van zaken bij de geassocieerde 26 buitenlandse brou werijen over het algemeen bevredigend tot zeer goed was; alleen de situatie ten aanzien van de brouwerijen in de Congo de maatschappij met zorg vervult; na reservering het winstsaldo voor Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. 7.351.000 bedraagt; aan de algemene vergadering van aandeelhouders wordt voor gesteld om een dividend van 14% uit te keren. OP DE VOORPAGINA: Een grote hoeveelheid Heineken bier op weg naar het Israëlische passagiersschip „SHALOM", dat enige tijd geleden op de werf Wilton-Fijenoord in Schiedam een algehele verbouwing onderging. Daarboven: Op 1, 2 en 3 januari jl. was, dank zij het inschakelen van twintig vliegtuigen, deze vliegende nieuwjaarswens van Heineken boven alle delen van ons land te zien. 2

Het meest getapt | 1965 | | pagina 2