SUCCESVOLLE „GEZELLIGHEIDSACTIE" NIEUW INITIATIEF IN GELEEN Zuidpool GASTENBOEK Amsterdam ontving de leden van de expeditie De leden van de Bel gisch-Nederlandse Zuid poolexpeditie, die inmid dels naar Antarctica vertrokken is, brachten enige tijd geleden met echtgenoten en verloof den een bezoek aan de Amsterdamse brouwerij. De aanleiding hiertoe was, dat ook deze expe ditie het Heineken blik- bier heeft uitverkoren als het best houdbare. Op de foto rechts ziet u het gezelschap met gast heren op de trap van het brouwhuis. Onder het motto „Maak het thuis eens extra gezellig" is van 10 tot 20 december 1964 bij een vijftal zelf bedieningswinkels, aangesloten bij de Centra-grossier Gebr. Schuitema te Son, een zg. gezelligheidsactie gehou den, die bijzonder succesvol is verlo pen. Met Heineken bier als hoofdmo tief stond gedurende deze periode in elke winkel een grote display van gezelligheidsartikelen zoals knak worstjes, zoutjes, hartige hapjes, pinda's, wijn, enzovoort opgesteld. Grote affiches op de etalageramen en boven de uitstallingen vestigden de aandacht van de klanten op deze actie. De uitstallingen waren samen gesteld door de Winkelverzorgings- dienst van de firma Schuitema. Van tevoren was het doel van de actie door de heer Hendriks, verkoopleider van de firma Schuitema, en de heer Van der Weijden van Heineken aan de winkeliers en hun personeel uiteen gezet. Aan de hand van de door de winke liers speciaal bijgehouden omzetten van de gezelligheidsartikelen, omzet ten, die zeer bevredigend bleken te zijn geweest, is besloten dit jaar en kele malen een soortgelijke actie te houden bij 75 bij deze Centra-gros sier aangesloten zelfbedieningsbe- drijven. Wellicht een voorbeeld ter navolging? Een prachtige samenwerking tussen een grootwinkelbedrijf, een warenhuis en een sportmagazijn laat zien, hoe op aantrekkelijke wijze een massale uitstalling van bier is te combineren met reclame voor artikelen buiten de levensmiddelensector, in dit geval attributen voor de wintersport. Met medewerking van de N.V. Schunck Warenhuizen, die een etalagepop in wintersporttenue, en Sporthuis Quan- jel, dat de skibenodigdheden beschik baar stelde, werd deze massale bier uitstalling bij Albert Heyn in Geleen voorzien van een blikvanger, die de kopers al van verre de weg wees naar de display, die uit 180 kisten bier was opgebouwd. Het initiatief van Heineken veroor zaakte niet alleen veel bekijks, maar bleek ook goed te zijn voor een sterk verhoogde omzet. Op de foto: een gedeelte van de uitstalling.

Het meest getapt | 1965 | | pagina 13