HEINEKEN BIER AAN DE ZUIDPOOL KREEG HOOGSTE LOF HEINEKEN als enig importbier aan boord van de „SAVANNAH" gwwws In het januarinummer van dit jaar komstig was van de expeditie van drukten wij een foto af van de in- 1960, na vier jaar uit het ijs was scheping eind 1963 in de haven opgegraven en dat ons bier na ont- van Antwerpen van een partij Hei- dooiing nog voortreffelijk bleek te neken blikbier, bestemd voor de Bel- zijn. gisch-Nederlandse Zuidpoolexpeditie. Na deze prachtige ervaringen met Deze expeditie bevindt zich thans ons blikbier behoeft het wel geen reeds bijna een jaar op de basis Koning betoog, dat voor de nieuwe Belgisch- Boudewijn aan de Zuidpool bij temperaturen van 40 0 C onder nul. Nederlandse Zuidpoolexpeditie, die Enige tijd geleden ontvingen wij van de organisator van deze wetenschap- op 1 december a.s. weer voor een pelijke expeditie, baron Guy della Faille, twee in het Frans gestelde tele- verblijf van één jaar naar de Zuid grammen, die van de basis Koning Boudewijn waren verzonden en die pool vertrekt en waaraan wordt deel betrekking hadden op ons bier. genomen door elf Belgische en zes Het ene telegram vermeldde, dat het Heineken blikbier, ondanks de scheeps- Nederlandse wetenschapsmensen, op reis van niet minder dan 17.000 km, waarbij het eerst de tropische warmte nieuw en uitsluitend Heineken bier van de evenaar en vervolgens de koude van de Antarctische ijsvelden pas- wordt ingekocht, ondanks de vele seerde om tenslotte per slee naar zijn bestemming te worden vervoerd, nog aanbiedingen van bekende Europese altijd uitstekend van kwaliteit bleek te zijn en met veel smaak werd gedronken. exportbrouwerijen. Nog opmerkelijker was de inhoud van het andere telegram. Hierin stond Voorwaar een groot compliment voor namelijk vermeld, dat een oude voorraad Heineken blikbier, die af- de kwaliteit van Heineken! Van 30 september tot en met 5 okto ber jl. bracht het Amerikaanse n.s. „Savannah", 's werelds eerste vracht en passagiersschip op kernenergie, een bezoek aan Rotterdam. Het 22.000 ton grote n.s. (nuclear ship) „Savannah" is vernoemd naar het 320 ton kleine scheepje, dat in 1819 als eerste stoomschip de Atlan tische oceaan overstak. De moderne „Savannah" demon streert het streven van de Verenigde Staten om atoomenergie voor vrede lievende, produktieve doeleinden in te schakelen en om na te gaan in hoe verre deze energie geschikt is als krachtbron voor koopvaardijschepen. Het schip wordt geëxploiteerd door de American Export Isbrandtsen Lines te New York, waarvoor de N.V. „TRIAS" Scheepvaart, Agen turen Handel als generaal agent voor Nederland optrad. Aan boord van de „Savannah" wordt als enig importbier Heineken ge schonken. Van de gelegenheid, die de komst van dit schip bood, werd tevens gebruik gemaakt om een la ding van 2.000 dozen bier, bestemd voor Amerika, mee te geven. Tijdens het verblijf in Rotterdam bracht een gedeelte van de bemanning een be- Op de terugreis naar New York nam de „Sa- vannah" onder meer 2000 dozen Heineken bier mee, waarvan u hier een gedeelte (50 dozen) aan boord ziet gaan. zoek aan onze brouwerij aldaar, die, zoals u weet, de „bron" is van alle geëxporteerde Heineken bier. WWÏWWWÏWWWWWWt OP DE VOORPAGINA: Ergens boven de Autobahn in de buurt van Frankfurt vliegt een toestel van de Trans World Airlines (met Heineken aan boord) boven een van de grote vrachtwagencombinaties, die ons bier over de weg door Europa vervoeren. Redacteur W. J. Bruggeman, Public relations, Postbus 455, Rotterdam

Het meest getapt | 1964 | | pagina 2