SAMENWERKING industrie-vakonderwijs I iSfci Dat de opleiding van jonge mensen tot ondernemers van morgen goed wordt aangepakt, kon men enige tijd geleden constateren in Rotterdam, toen de ge meentelijke school voor de detailhandel aldaar de gelegenheid kreeg haar leerlin gen in de praktijk te laten werken. Deze gelegenheid werd geboden door Heine- ken, die in het kader van de samenwer king „industrie-vakonderwijs" een etala gewedstrijd organiseerde en daarvoor onder andere reclamemateriaal beschik baar stelde. Met medewerking van onder nemers in Rotterdam, Overschie, Schie dam en Vlaardingen werden de leerlingen in de gelegenheid gesteld in veertien etalages het geleerde in praktijk te bren gen. Een jury, bestaande uit vertegen woordigers van de gemeentelijke school voor de detailhandel in Rotterdam, een reclamebureau uit Amsterdam en Heine- ken's Brouwerijen Nederland N.V. had de moeilijke taak om uit de vele goede werkstukken de beste aan te wijzen. Na een dag van beoordelen door de jury, die werd rondgereden in de Heineken T-Ford anno 1922, kon 's avonds met algemene stemmen de eerste prijs worden toegekend aan de etalage, die gemaakt was bij slijterij „de Slinge", Slinge 437 Ook met andere detailvakscholen in den lande onderhoudt Heineken nauwe con tacten. Een van de activiteiten in het kader van de samenwerking industrie- vakonderwijs is het geven van voorlich ting door Heineken functionarissen. Zo hield enige tijd geleden de heer E. J. Veenhof, districtsverkoopleider Amster dam, voor de leerlingen van de 4de klas van de Christelijke detailvakschool in Apeldoorn een voordracht over het ver kopen van merkartikelen door de moderne ondernemer, alsmede over de eisen, die gesteld worden aan het heden daagse ondernemerschap (foto onder). De reclameplaat, die voor de klas stond op gesteld en waarvan u rechts een close-up ziet, was geheel ontworpen, geschilderd en afgewerkt door een 21-jarige leerling uit de 2de klas, de heer Hofman uit Arnhem. te Rotterdam. De tweede prijs was voor de etalage, die de leerlingen hadden ge maakt bij slijterij Franse aan de Uitweg te Roterdam. De schoonheidsprijs ging naar de etalage van v.d. Meer Schoep, Hoogstraat, Rotterdam. Bij de foto's: De winnende etalage (links). De jury en de T-Ford voor de etalage, die de tweede prijs verwierf (boven). Voor dit ontwerp „uit de kunst" kende de jury de schoonheidsprijs toe (onder).

Het meest getapt | 1964 | | pagina 9