IR HEINEKEN BIER een aantal personen, die tegenwoordig hun werkzaam heden uitoefenen op de plaatsen, die op de muurschilde ringen zijn weergegeven. Onder hen bevonden zich de hoofdstationschef van het Centraal Station, de voorzitter van de Vereeniging voor den Effectenhandel, een der directeuren van de Bijen korf, een der hoofdagenten, die het verkeer op het Munt plein regelen en de directeur van de rondvaartrederij Kooij N.V. De eerste muurschildering werd echter onthuld door de heer A. H. Heineken, kleinzoon van de oprichter. Deze stelde voor de brouwerij „De Hooiberg" met daarboven de portretten van G. A. Heineken en de gebroeders Hulscher. Een groot aantal belangstellenden woonde de geanimeerde bijeenkomst bij, die niet gezien moet worden als het vieren van het eeuwfeest. Doordat vorige generaties de jubilea niet gekoppeld heb ben aan het bestaan van het Heineken bier, maar aan de omzetting in 1873 van de oorspronkelijke Firma Heine ken Co. in Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., zal het eeuwfeest pas in 1973 gehouden kunnen worden. V.l.n.r. de heer A. H. Heineken, beeldhouwer Jan Meefout, dr. H. P. Helneken, de heer A. d'Ailly, oud-burgemeester van Amsterdam en de kunstenaar Nico Rolle met zijn vrouw. De heer A. M. van de Waal gaf bij elk der muurschilderingen een toelichting op de historische achtergrond. De muurschildering van het Muntplein (vroeger Schapenplein geheten) werd onthuld door hoofd agent Walraven van de Amsterdamse politie.

Het meest getapt | 1964 | | pagina 5