HONDERD JAAR I door de gebroeders Hulscher werd omgebouwd tot het bierhuis „Die Port van Cleve". Bovendien liet onze onderneming in de restaurantzaal door de kunstenaar Nico Rolle negen muurschilderingen aanbrengen, die het Amsterdam van honderd jaar geleden voorstellen. Deze werden op verzoek van de heer Feith onthuld door Dit jaar is het honderd jaar geleden dat de heer Gerard Adriaan Heineken begon met het brouwen van Heineken bier. Met een bijzondere manifestatie werd dit feit herdacht in het restaurant „Die Port van Cleve" op de Nieuwe Zijds Voorburgwal, Amsterdam, de plaats waar de eeuwenoude brouwerij „De Hooiberg" stond, die in 1864 door de heer Heineken werd gekocht. Aan de directie van „Die Port van Cleve" bood jhr. P. R. Feith twee gevelstenen van de beeldhouwer Jan Meefout aan, die respectievelijk deze aankoop herdenken, alsmede het feit dat de oude brouwerij „De Hooiberg" in 1870 De artistieke waarde van de muurschilderingen werd belicht door prof. dr. N. R. A. Vroom, directeur Rijksacademie voor Beeldende Kunsten. Mevrouw Kapelle jr. onthulde de gevelstenen, die voortaan de toegang tot „Die Port van Cleve" zullen flankeren. Een close-up van deze gevelstenen ziet u op de afbeeldingen links en rechts bovenaan de paqina's. Links jhr. P. R. Feith. De heer A. H. Heineken (links) onthulde de eerste muurschildering, voorstellende de brouwerij ,,De Hooiberg" met daarboven de portretten van G. A. Heineken en de gebroeders Hulscher. 4

Het meest getapt | 1964 | | pagina 4