De Dr. H. P. Heineken-prijs voor het eerst uitgereikt Maatschappij N.V. op 27 juni 1964 voor de eerste maal de Dr. H. P. Heineken-Prijs uitgereikt. De Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen had daarvoor aangewezen professor dr. E. Chargaff van de Columbia University te New York, op grond van zijn zeer fundamentele onderzoekingen op het gebied van de biochemie. De prijs, die een keer in de drie jaar be schikbaar wordt gesteld, bestaat uit een bedrag van 35.000,terwijl als blijvend aandenken een kristalsymbool er aan wordt toegevoegd, dat ontworpen werd door W. Heesen en vervaardigd door de N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Glasfabriek Leer dam. Het bestaat uit een kristal, dat een natuurgetrouwe copie draagt van de eerste microscoop van Antonie van Leeuwenhoek, terwijl op vier vlakken van het kristal symbolen van biochemie, biofysica, micro biologie en van de kiemingsfysiologie van zaden zijn gegraveerd. In een bijzondere bijeenkomst van de Afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschap pen heeft jhr. P. R. Leith, voorzitter van de Heineken Stichting en lid van de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij «fiSDEr T" vin*? Boven: Professor Chargaff (rechts) ont ving de prijs uit handen van jhr. P. R. Feith. Links: Het kristalsymbool van de Dr. H. P. Heineken-prijs. Onder: Dr. H. P. Heineken (rechts), wiens naam blijvend verbonden is aan deze belangrijke wetenschappelijke prijs, wenst prof. Chargaff geluk. Links prof. dr. C. J. Gorter, voorzitter van de Afdeling Natuurkunde van de Ko ninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen.

Het meest getapt | 1964 | | pagina 3