DE BERNISSE MOLEN Nieuwe fustenwasmachine voor Rotterdamse brouwerij Onlangs is in de Heineken brouwerij te Rotterdam een fustenwasmachine van een nieuw type in gebruik ge nomen. Dit type machine is enige jaren geleden door een Friese firma in samenwerking met Heineken tech nici ontwikkeld uit de melkbussen- spoelmachine. In de te Rotterdam geplaatste installatie zijn bovendien nog enkele extra voorzieningen aan gebracht, waardoor het mogelijk is zowel de fusten voor binnenlands gebruik als die voor de export te verwerken. Ook kunnen fusten van verschillende grootte door elkaar in de machine behandeld worden. Het reinigen van de fusten vindt in verschillende fasen na elkaar plaats. De vaten worden met behulp van een door lucht aangedreven mechanisme door een tunnel gevoerd, waarin ze achtereenvolgens met verschillende reinigingsmiddelen worden behan- machine bedraagt 400 fusten van het deld. binnenlandse type of 300 fusten van De capaciteit per uur van de nieuwe het exportmodel. OP DE VOORPAGINA Bij de foto's: Op de voorpagina „De Bernisse Molen", gezien vanaf de Groene Kruisweg; op de foto links gezien vanuit Geervliet. Onder: De bar bevindt zich binnen de metersdikke muren van de vroegere kruittoren. Deze keer een zomerse plaat van een exclusief café-restaurant onder de rook van Rotterdam: „De Bernisse Molen" in Geervliet. Deze meer dan een eeuw oude korenmolen herbergt een gerenommeerd café-restaurant met een geheel eigen sfeer. Uniek is de bar binnen de metersdikke mu ren van de vroegere kruittoren, die zich in het hartje van de molen bevindt. Deze kruittoren stamt nog uit de tijd van de Hoekse en Kabel jauwse twisten (14e eri 15e eeuw). De vrolijk wapperende Heineken vlag op de nok van de molen garandeert, dat er een goed glas bier wordt ge tapt. „De Bernisse Molen" wordt geëxploiteerd door de heer en me vrouw Poppeliers. Redacteur W. J. Bruggeman, Public relations, Postbus 455, Rotterdam.

Het meest getapt | 1964 | | pagina 2