Heineken deelname aan 10e B.B.B.-beurs PULLEN Münchener en Donker Lager UIT PRODUKTIE - Wanneer wij de ontwikkeling van het bierverbruik in ons land over een langere periode beschouwen, vallen enkele feiten duidelijk in het oog. Het totale bierverbruik neemt ieder jaar zeer beduidend toe. Het verbruik per hoofd der bevolking is in de laatste tien jaar meer dan verdubbeld. Heineken heeft in deze ontwikkeling een zeer ruim aandeel gehad. Het aandeel flessebier in de totale consumptie stijgt ten koste van het aandeel fustbier. Hieraan is de sterke toename van het huisverbruik natuurlijk niet vreemd. In de flessebiermarkt constateren wij een voortdurende toename van het aandeel 30 cl-flessen. Maar ook de omzet in 45 cl-pullen stijgt regelmatig. De toch reeds overwegende voorkeur naar bier van het Pilsener-type zet zich langzaam maar gestadig voort, ten koste van de donkere biersoorten, vooral van Münchener en Donker Lager. Gezien deze twee laatste ontwikkelingen en de eis tot rationalisatie in onze produktie- bedrijven, menen wij dat thans het ogenblik is aangebroken om de 45 cl-pul Münchener en Donker Lager uit de produktie te nemen. Dit betekent overigens ook voor de handel bevordering van een meer efficiënt bedrijfsbeheer. Wij verzoeken u dan ook er rekening mee te willen houden, dat de aflevering van Münchener en Donker Lager op fles voortaan alleen nog in 30 cl-flessen zal geschieden. Donker Lager zal op fust verkrijgbaar blijven, terwijl uiteraard ook ons assortiment in Pilsener, Oud Bruin en Stout volledig gehandhaafd blijft. De Heineken stand op de 10e B.B.B.-beurs. die vele malen international en jarenlang aanvoerder van het Nederlandse elftal is geweest. Zoals u op de foto kunt zien genoot hij van het meest getapte bier, waaraan hij, naar hij ons toevertrouwde, onder meer zijn goede conditie te danken heeft. Medaillon de Veau Soleil St. Tropez, de inzen ding van de heer J. Stam, chef-kok van hotel ,,De Graaft" in Enschede. (Foto Misset). DISPLAY MET REUZENPUL ALS BLIKVANGER Enige tijd geleden was bij Galeries Modernes in het nieuwe, grote koop centrum „In den Boogaerd" te Rijs wijk een fraaie display, bekroond met een reuzepul Pilsener, opgesteld. In het moderne en uitgestrekte bedrijf van Galeries Modernes vestigde deze reuzepul reeds van verre de aandacht op de display, waar ons bier op aan trekkelijke wijze was uitgestald. Voor de eerste maal heeft Heineken deelgenomen aan de B.B.B. Horeca vakbeurs en -tentoonstelling, die begin maart in Valkenburg werd gehouden. Gezien de grote belangstelling, die de fraaie stand van Heineken's Bierhandel Maastricht heeft ondervonden, mogen we zeggen, dat deze deelname een groot succes is geweest. Heineken was ook op een andere wijze op deze beurs vertegenwoordigd. Twee van onze Hooiberg-bedrijven hebben namelijk aan de culinaire show, die een hoogtepunt van deze tentoonstelling Onder de bezoekers zagen wij ook de bekende voetballer Cor van der Hart (links op de foto), die, naar hij ons toevertrouwde, zijn goede conditie onder meer aan het meest getapte bier te danken heeft. vormde, meegewerkt en wel speciaal de heren J. Stam, chef-kok van hotel „De Graaff" in Enschede en J. Timmer, garde- manger van "Tsilveren Seepaerd" in Eindhoven. Hun inzendingen (die van de heer Stam is hierbij afgebeeld) oogst ten alom veel lof. Ook hadden wij op de beurs een plezie rige ontmoeting met de bekende en sym pathieke voetballer Cor van der Hart, 5

Het meest getapt | 1964 | | pagina 5