HEINEKEN KREEG DE SIJTHOFF-PRIJS samen met A.K.U. en N.R.C. NIEUWE BOTTELARIJ TE AMSTERDAM OFFICIEEL IN GEBRUIK GESTELD getrokken, nog vele andere moderne voorzieningen aangebracht. Het vraagstuk van de geluidshinder naar binnen en naar buiten is op weten schappelijke wijze aangepakt. De plafonds van de eerste en tweede ver dieping zijn namelijk van een speciale laag voorzien, die dient om zowel het geluid te verminderen als om condens- en schimmelvorming tegen te gaan. Ook de hygiëne heeft de volle aandacht gehad. De kleed- en wasruimten voldoen dan ook aan de hoogste eisen, die op dit gebied ge steld kunnen worden. De totstand koming van deze bottelarij is de af sluiting van een belangrijke fase in het bouwplan, dat over enkele jaren voltooid moet zijn en dat praktisch een verdubbeling van de capaciteit van de Amsterdamse brouwerij zal opleveren. Overzicht van de nieuwe hal met de twee bottelcolonnes, die samen een capaciteit van 60.000 flessen per uur hebben. Voor het beste jaarverslag In aanwezigheid van Z.K.H. Prins Bernhard vond op de tiende jaarlijkse ontmoeting tussen beurs en bedrijfs leven, dinsdag 3 maart jl. te Amsterdam gehouden, de uitreiking van de Henri Sijthoff-prijs 1963 plaats. Deze onderscheiding wordt telkenjare, dit keer voor de tiende maal, toegekend voor het beste jaarverslag van die Nederlandse bedrijven, wier aandelen aan de Amster damse effectenbeurs worden genoteerd en die aan de daartoe gestelde eisen voldoen. De prijs, die beschikbaar werd gesteld door de heer H. A. H. Sijthoff, algemeen directeur van de N.V. Hendrik Sijthoff's Financieele Bladen en uitgever van het Financieele Dagblad, bestond uit een bronzen muur plaquette naar een ontwerp van de Haagse beeldhouw ster Grada Rueb. De Henri Sijthoff-prijs 1963 werd toegekend aan de Algemene Kunstzijde Unie N.V., Heineken's Bierbrou werij Maatschappij N.V. en de Nieuwe Rotterdamse Courant N.V., die respectievelijk voor de derde, de eerste en de tweede maal deze onderscheiding ontvingen. Het betrof het jaarverslag over het boekjaar 1961-1962. Z.K.H. Prins Bernhard met de drie prijswinnaars van het beste jaar- verslag, jhr. P. R. Feith, F. Baas (N.R.C.) en drs. M. M. Sweers (A.K.U.). Op 4 maart jl. werd, in tegenwoor digheid van de raad van bestuur, de directies van de verschillende Heine- ken maatschappijen en vele genodig den, de nieuwe bottelarij van onze Amsterdamse brouwerij door de heer P. R. Feith officieel in bedrijf gesteld. In de bottelarij zijn, in twee colon nes, de nieuwste machines geïnstal leerd, die deze afdeling een capaciteit van 60.000 flessen per uur geven. Wat betreft de afvoer van volle kis ten op pallets, hiervoor zal binnen kort een zg. palletizer in gebruik worden genomen, die de laatste ont wikkeling op dit gebied betekent. Voorts zijn in het nieuwe gebouw, dat geheel van staal en beton is op-

Het meest getapt | 1964 | | pagina 3