A. H. HEINEKEN de heer lid van de raad van bestuur In de algemene vergadering van aandeelhouders van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. van 23 januari 1964 werd de heer Heineken met ingang van deze datum benoemd tot lid van de raad van bestuur. Dit geschiedde op voordracht van de raad van com missarissen, die daartoe het besluit had genomen in zijn vergadering van oktober 1963. Met het aanvaarden van deze benoeming zet de heer Heineken de traditie voort, die door zijn grootvader en vader gevestigd wexd. Het spreekt vanzelf dat deze benoeming inhoudt dat de heer Heineken zijn functie van gedelegeerd commissaris heeft neergelegd. Vele jongere medewerkers in ons bedrijf hebben de heer Heineken slechts als gedelegeerd commissaris gekend. De ouderen weten echter dat hij al een twintigjarige ervaring in onze onderneming heeft, die onder andere berust op praktische werkzaamheden bij verschillende onderdelen. Op 1 juni 1942 is de heer Heineken namelijk in Rotter dam in dienst getreden. Hij heeft achtereenvolgens ge werkt bij het archief, het secretariaat, de afdeling in koop, het centraal laboratorium, de proefziederij en de commerciële afdeling. In april 1946 werd zijn arbeidsveld verlegd naar de Verenigde Staten. Bij Van Munching Co. Inc., onze agent, was hij een jaar medewerker aan de verkoop van Heineken bier in New York en omgeving en daarna voor anderhalf jaar „representative" (vertegenwoordiger) van Van Munching Winnaar Dr. H. P. Heineken-prijs 1964 aangewezen Door een commissie uit de Afdeling Natuur kunde van de Koninklijke Nederlandse Aka- demie van Wetenschappen is professor dr. E. Chargaff van de Columbia University, New York, aangewezen als winnaar van de dr. H. P. Heineken-prijs 1964. Deze aanwijzing is gebaseerd op professor Chargaff's zeer fundamentele onderzoekingen op het gebied van de biochemie. De uitreiking van de prijs zal eind juni a.s. plaatsvinden in een bijzondere bijeenkomst van de Afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. Co. in zeven westelijke staten, met als standplaats Los Angeles. Na zijn terugkeer in Nederland volgde een stage bij de credietafdeling van de Nederlandsche Handel-Maat- schappij. In 1946 kwam de heer Heineken bij de onder neming terug als assistent van een der verkoopleiders Amsterdam, de heer Van Haaften. Daarna werkte hij bij de afdeling reclame mee aan de opzet van de Heineken reclame. Toen zijn vader, dr. H. P. Heineken, in 1951 de wens te kennen gaf zich als commissaris van Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V. terug te trekken, trad de heer Heineken in zijn plaats om in 1958 aangewezen te worden als gedelegeerd commissaris van onze maat schappij. Bij de N.V. „Cobra" werd hij in 1954 tot commissaris benoemd, welke functie hij op 23 januari 1964 neer legde, wegens zijn benoeming tot directeur. De heer Heineken is voorts gedelegeerde van de raad van beheer van Heineken's Belegging en Beheer Maatschappij N.V. Wij wensen hem in zijn nieuwe functie veel succes en voldoening toe. Bij de foto op de voorpagina: Onlangs werd op het losterrein van onze brouwerij in Den Bosch een moderne verlichtingsinstallatie geplaatst. De vier maal vier 700 watt sterke kwiklampen zetten het terrein 's avonds en 's nachts in een helder licht. 2

Het meest getapt | 1964 | | pagina 2