CEES VERKERK Heineken Bier 1 schaatscrack van formaat zoon van Heineken afnemer i.~3i ;i 1 i Cees Verkerk, in volle actie. Links: Thuis, vóór de zaak van zijn vader. Boven: Tijdens de Europese kampioen schappen reed Cees zich naar een ver dienstelijke twaalfde plaats. Rechts: Cees op de tapkast, temidden van enkele van zijn vele supporters, die inten sief met zijn prestaties meeleven. Zijn grootste supporter is uiteraard zijn vader, geheel links op de foto. meer bekendheid. In het afgelopen seizoen bracht hij zo'n dertig wed strijden op zijn naam en reed hij zich in de kernploeg. Ook dit seizoen ge beurde dat, 13 en 14 november 1963 in Deventer, waar hij tweede werd achter Rudi Liebrechts. Vier dagen later versloeg hij Rudi in Ter Aar en kon hij zich kampioen van Zuid- Holland noemen. Weer twee dagen later vertrok Cees met de kernploeg naar Hamar in Noorwegen, waar hij in verschillende internationale wed strijden een beste schaats reed. In zijn koffer zat, behalve een aantal paren schaatsen, ook zijn trainingspak met op borst en rug de naam Heineken. Samen met Joop van den Berg, de zoon van onze agente in Woerden, draagt hij de Heineken kleuren, waar hij kan. Joop van den Berg wist zich helaas niet te plaatsen voor de kern ploeg. Zijn prestaties waren echter zodanig, dat hij werd uitgezonden naar wedstrijden in het buitenland. Tijdens de Europese kampioenschap pen op 18 en 19 januari jl. in Oslo plaatste Cees Verkerk zich bij de twaalf sterkste rijders. Hoe zijn prestaties op de Olympische Spelen en bij de wereldkampioenschappen zullen zijn, is ons op het ogenblik dat wij dit schrijven uiteraard nog niet bekend, maar wij zijn ervan over tuigd, dat onze Cees ook in de toe komst nog veel van zich zal doen horen. Ook Joop van den Berg, zoon van onze agente in Woerden, draagt de Heineken kleuren. Hier ziet u hem op de kunstijsbaan in Deventer. De laatste tijd is naast het talent Rudi Liebrechts een nieuwe ster aan het schaatsfirmament der hardrijders verschenen: Cees Verkerk, de jeugdige zoon van caféhouder Pleun Verkerk uit Puttershoek. Het hardrijden op de schaats zat er bij Cees al vroeg in. Twaalf jaar oud was hij jeugdkampioen van de Hoekse Waard, drie jaar later jeugdkampioen van Zuid-Holland. Nadat hij in 1960 in Davos als lid van de B-ploeg alle vier de afstanden (500, 1500, 3000 en 5000 m) had gewonnen, trad de nu 21-jarige Cees steeds sterker naar voren en kreeg zijn naam meer en |P VERKERK 12

Het meest getapt | 1964 | | pagina 12