Vierde bottelcoionne in Den Bosch in bedrijf In het afgelopen jaar heeft de brouwerij te 's-Hertogenbosch op verschillende plaatsen zeer belangrijke uitbreidingen ondergaan. Een van deze uitbreidingen vond plaats in de bottelarij, waar enige tijd geleden een vierde bottelcolonne werd geplaatst. Deze grote en gecompliceer de machinegroep kan per uur maar liefst 30.000 flessen verwerken, dat wil zeggen, uitpakken, v/assen, vullen, pasteuriseren en verpakken. Met deze nieuwe aanwinst, die u op de foto hierboven ziet afgebeeld, is de totaalcapaciteit van de Bossche bottelarij nu op 93.000 flessen per uur gebracht. Een respectabel aantal, wanneer u bedenkt, dat deze bottelarij, op volle capaciteit werkend, per uur een kleine 4.000 kisten kan afleveren! Op de overige uitbreidingen, die op dit ogenblik nog in volle gang zijn, zullen wij in een volgende editie nader terugkomen. Ook op het terrein van de brouwerij te Amsterdam, de oudste van het Heineken concern, wordt druk gebouwd. Nadat eerst de oude boenplaats en de legkelders voor de grote houten vaten waren gesloopt, is op een gedeelte van de vrijgekomen ruimte een nieuwe boenplaats verrezen, waarin moderne machines voor de reiniging van de stalen fusten staan opgesteld. De tweede fase van het werk omvat de bouw van een nieuwe bottelarij, die een capaciteit van 60.000 flessen per uur, verdeeld over twee colonnes, zal krijgen. Op het ogenblik is men bezig met de montage van de over kapping, die door zeven stalen spanten zal worden gedragen. Men hoopt de nieuwe bottelarij begin volgend jaar in bedrijf te kunnen nemen. Eind vorig jaar werd het eerste spant voor de overkapping van de nieuwe bottelarij te Amsterdam geplaatst. 5

Het meest getapt | 1963 | | pagina 9