FILIAAL DEN HAAG JUBILEERDE - 1922 1962 Aan de rand van de stad Groningen werd enige maanden geleden door een onzer directeuren, de heer C. W. van de Griendt, de eerste paal geslagen voor een nieuwe „vestiging" van ons concern in het noorden des lands, die tot stand zal komen in samen werking met onze dochteronderneming, de Heineken's Bierhandel Groningen N.V. De directeur van deze n.v., de heer J. Luit, is reeds vanaf 1921 agent De „nabeschouwing" door v.r.n.l. de heren Vunderink, Van de Griendt, Timmer, Luit, Solinger en Van Linge. voor Heineken, aanvankelijk in het kleine plaatsje Den Hoorn, waarna hij in 1935 een bestaand agentschap in de stad Groningen overnam. Dit agentschap is in de loop der jaren uitgegroeid tot een bedrijf en omgezet in de Heineken's Bierhandel Gronin gen N.V. Het nieuwe complex, waarover deze N.V. straks de beschikking krijgt, zal bestaan uit een opslaghal met een oppervlakte van 800 m2 met bijbeho rende koelruimte, een kantoor en een woonhuis. Het bedrijf krijgt voorts een spooraansluiting, via welke te zijner tijd de bevoorrading zal plaats vinden. Als de omstandigheden meewerken, zal het gehele complex in het komende najaar in gebruik kunnen worden genomen. De eerste paal voor Heineken's Bierhandel Groningen N.V. Eind november van het vorige jaar herdacht het Heineken filiaal in Den Haag zijn veertigjarig bestaan. Even zoveel jaren bedient dit verkoopkan toor, als een verlengstuk van de Rot terdamse brouwerij, Den Haag en omstreken. Veertig jaar ook is het filiaal geves tigd in hetzelfde pand aan de Stam- kartstraat. In de loop der jaren is er uiterlijk aan het filiaal niet veel ver anderd. In zijn omzet echter groeide dit verkoopkantoor elk jaar opnieuw naar hogere cijfers, vooral in de periode na 1950. Zo bedroeg de omzet van 1961 bijna het zevenvoudige van hetgeen in 1951 werd verkocht! In het afgelopen boekjaar bereikte het filiaal opnieuw een top: er gingen meer dan 700.000 kisten de deur uit!

Het meest getapt | 1963 | | pagina 8