Heineken s vestigingen in de Benelux Landen ^fanó de 3<Craaij" jaar Op bijgaand kaartje laten wij u zien hoe onze vestigingen in het Bene- lux-gebied gesitueerd zullen zijn wanneer ons bedrijf in Den Bosch gereed is. Een brouwerij in Amsterdam, een brouwerij in Rotterdam, onze dochter brouwerij „Brasserie Leopold" in Brussel en een bierverwerkingsbedrijf in 's-Her- togenbosch. Deze vier bedrijven zullen in de toekomst de verzorging van het bier in het gehele Benelux-gebied op zich moeten nemen. Uit het kaartje blijkt duidelijk de cen trale ligging van het bierverwerkingsbe drijf t.o.v. onze brouwerijen in Amster dam, Rotterdam en Brussel. Op de hierbij afgedrukte foto ziet u hoe fraai het brouwhuis van de Brasserie Leopold aan de rue Vautier gelegen is. Brouwhuis van de Brasserie Leopold te Brussel. Op 9 December 1855 werd Jannetje van der Mey in Zandvoort geboren uit een oud Zand- voorts geslacht. Op 21 November 1885 huwde zij met Jan Bluys die in 1895 voor het eerst in de Heineken-boeken voorkomt als caféhouder en bottelaar. Reeds in 1901 overleed de heer Buys en nam de weduwe Buys, beter bekend als Jans de Kraaij, een naam die zij dankt aan haar vader die visser was op een Zandvoorter bom en die de naam Kraaij droeg, de werkzaamheden van haar man over. Zij werkte hard voor haar ge zin en het mag een bijzonderheid genoemd worden dat een alleenstaande vrouw van 1901 tot 1930 met veel succes het vak van caféhoud ster en bottelaarster kon uitoefenen. In 1930 nam haar zoon Jan Buys de zaak over en nog steeds rekenen wij hem tot onze gewaardeerde afnemers. Jans de Kraaij is nu honderd jaar, een leeftijd die in ons zware vak sporadisch voorkomt. Zij werkt niet meer in de zaak maar „even inval len" vindt ze altijd nog een plezier en op haar honderdste verjaardag tapte ze nog opgewekt een paar glaasjes Heinekens bier. Op de hierbij afgedrukte foto ziet u Jans achter de bier- pomp. Onze oudste kasteleines! Proficiat!!

Het meest getapt | 1956 | | pagina 3