Heineken in Den Bosch '..I - V\UV 7 l W. Perspectieftekening van het nieuwe Heineken's bedrijf dat in Den Bosch gebouwd wordt. 20 December 1955 zal geboekstaafd worden als een mijlpaal in de geschiedenis van ons bedrijf, op die dag ging nl. in 's-Hertogenbosch in aanwezigheid van vele prominente gasten de eerste paal de grond in voor het aldaar te vestigen „bierver werkingsbedrijf". Met de term „bierverwerkingsbedrijf" willen we aangeven dat hier geen brouwerij gebouwd wordt, het brouwen geschiedt zoals u in ons cursiefje heeft kunnen lezen in Rotterdam en Amsterdam en het aldaar gebrouwen jonge bier wordt in dit nieuwe bedrijf verwerkt. Daartoe worden in Den Bosch op het 4.8 ha grote terrein gebouwd: Een legkelder, een tapkelder met fustenboenplaats, een bot telarij met opslagmagazijnen voor volle en lege emballage, diverse verzorgingsafdelingen als: ketelhuis, machinekamer, werkplaats, garage, personeelsgebouw, waarin was- en kleed- gelegenheid en een cantine, benevens een kantoorgebouw waar- tin een ontvangstruimte voor grote gezelschappen. Verder worden er nog vier bedrijfswoningen gebouwd. U ziet, een heel complex en op de perspectieftekening welke wij hierbij afdrukken krijgt u een indruk hoe dit Heineken's bedrijf er uit zal zien. Nadat Jhr. Feith op de 20e December in de ijskoude loods, welke op het bouwterrein staat, in een interessante toe spraak het hoe en waarom van dit bedrijf uit de doeken had gedaan, liet burgemeester Loeff van Den Bosch in een ant- woord-toespraak duidelijk blij ken hoe verheugd de gemeente is wederom een brouwerijbedrijf in de stad te krijgen. Niet al leen wordt hiermede de in dustrialisatie van Den Bosch weer een stap in de goede rich ting gebracht, maar bovenal is Den Bosch verheugd na lange tijd weer een bierbedrijf binnen de gemeente te mogen hebben. Het „hartelijk welkom" klonk zo gemeend en oprecht dat dit grote verwachtingen voor de goede samenwerking met alle Bosschenaren opriep. Nadat de Burgemeester samen met Jhr. Feith de eerste paal, die geschilderd was in de Bossche kleuren, in de grond had gedreven werd het tijd om oorden op te zoeken waar op prettige wijze de koude uit de ledematen verdreven kon worden. Voor hen die verzot zijn op cijfers laten we er hier enkele volgen: In de legkelder zullen 172 bierlagertanks met een totaal-inhoud van 60.000 hl. en 16 druktanks ten behoeve van de bottelarij met een inhoud van ruim 5.000 hl. geplaatst worden. Een tankinhoud dus van 65.000 hl., d.w.z. dat wij 26 millioen glaasjes bier in deze tankruimte kunnen bergen. In de tapkelder kan men per uur 150 hl. bier in fusten tappen [h of wel 60.000 glaasjes bier per uur. Er zal alleen met roestvrij J stalen vaten gewerkt worden, waardoor we een fustenpark van I ong. 25.000 stalen vaten nodig zullen hebben. In de bottelarij zullen twee flessencolonnes worden opgesteld die ieder een capaciteit van 18.000 flessen van 30 cl. per uur hebben. Deze 36.000 flessen, in één uur gevuld, zullen achter elkaar opgesteld een rij vormen van 2.2 km lengte. Tevens wordt er een colonne opgesteld voor blikbier (speciaal voor O export) met een max. capaciteit van 21.000 blikken per uur. Het uit- en inpakken van de flessen uit de kisten zal volledig automatisch geschieden. In ieder der magazijnen kunnen 120.000 kisten worden opgeslagen. Door tevens, tijdens voor- raadvorming, gebruik te maken van een deel van het leeg magazijn voor volle kisten, kan een voorraad gevormd worden van ong. 150.000 kisten, d.w.z. van 3,6 millioen flessen, achter elkaar gezet een afstand van meer dan 250 km. Een imposant bedrijf, dat volgens de plannen in de loop van 1957 gereed zal komen. De feestelijk versierde heistelling.

Het meest getapt | 1956 | | pagina 2