END2END CULTUUROMSLAG SPECIALITEITENBROUWERIJ PLEZIER IN HET WERK wel steeds sneller. Zo leidt het stijgende aantal nieuwe producten en verpakkingstypen ertoe dat het dagelijkse werkcomplexer wordt. Het is onze opdracht om, ondanks de toenemende complexi teit, nog beter te voldoen aan de vraag van onze klanten. Daarbij is het ook van groot belang dat we onze kosten zo laag mogelijk houden, zodat we kunnen vermijden dat klanten exportvolumes bij collega-brouwerijen in anderen landen gaan onderbrengen." "Zoeterwoude was altijd de brouwerij van de grote batches en in verhouding weinig produc ten," vertelt Martin. "Vooral op export georiën teerd. Ook bij ons stijgt de complexiteit omdat we de veranderde vraag van de klant goed moeten managen. Aan de ene kant betekent dit dat de organisatie nog flexibeler moet worden, aan de andere kant zijn er soms investeringen nodig. Die cultuuromslag is al ingezet. We hebben dit jaar bijvoorbeeld al 33% meer verschillende eindpro ducten - we noemen dat SKU's - gemanaged dan vorig jaar en daarbij is onze performance ook nog eens gestegen. Ons doel is een organisatie te creëren die de klant optimaal kan bedienen. Het is nog te vroeg om te zeggen dat we dat onder controle hebben, maar ik heb er alle vertrouwen in dat we dat door goed met elkaar te communi ceren, samen kunnen bereiken." "De profielen van de brouwerijen Wijlre, Den Bosch en Zoeterwoude zijn totaal verschillend," aldus Pieter. "Zowel de Bossche brouwerij als Brand Bier brouwerij staan bekend als specialiteitenbrouwe rijen met veel verschillende producten. Die tak van sport wordt steeds dynamischer. Vorig jaar hadden we in Den Bosch te maken met 25 nieuwe produc ten, dit jaar staat de teller al op 32 en eindigen we waarschijnlijk rond de 40. Het is niet eenvoudig om een nieuw product te maken en geïmplementeerd te krijgen. Alles in een keer goed, First Time Right noemen we dat op de brouwerij, dat is topsport. Elke verandering kan leiden tot verstoringen en die wil je absoluut zo weinig mogelijk hebben. Om alles goed te regelen heb je mensen nodig met de juiste capaciteiten, scherpte en met het juiste doel voor ogen. Ook daarbij is een optimale samenwer king tussen de verschillende disciplines, End2End, essentieel. In Den Bosch en Wijlre worden we niet zo snel zenuwachtig van een nieuw product. Men is juist heel trots op wat er op die brouwerijen gebeurt, dat vind ik mooi." Martin: "In Zoeterwoude leren we steeds beter omgaan met de uitdaging van nieuwe producten, maar het beïnvloedt ook wel eens het plezier in het werk. Een belangrijke rol is daarbij weggelegd voor leidinggevenden. Zij moeten hun mensen goed informeren, uitdagen, stimuleren en hen inzicht geven in hun rol. De drive om het beter te doen blijft nodig, maar ook de erkenning voor collega's dat ze goed werk leveren. Een produc tieman is al snel geneigd om te zeggen 'Ach, het is toch gewoon mijn werk'. Toch blijft dat schou derklopje belangrijk om nog betere resultaten te behalen." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 29

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 29