"We maken met hart en ziel een prachtig product, maar het grote publiek ziet dit amper" ERVARINGEN DELEN BIER MET TOMATENSAP De opleiding heeft meer voordelen. Omdat de (toekomstige) Master Brewers in HEINEKEN-brouwerijen over de hele wereld werkzaam zijn, ontstaat een onderlinge kruisbestuiving van kennis en ervaringen. Jeroen: "Zo ontdekte ik dat ze in Mexico een bier met tomatensap maken. Veel pittiger dan onze Radier. Dat is leuk om te weten." Eind november heeft Jeroen een groot deel van zijn collega Master Brewers ontmoet tijdens een vijfdaagse conferentie in Amsterdam. "Iedereen moest voor die gelegenheid één onderwerp uitwerken en zich erin verdiepen. Ik heb het over alcoholvrij gehad. Het was voor mij meteen een mooie gelegenheid mijn collega's naar hun ervaringen op dat gebied te vragen. In Nederland is het enorm populair. Als het ons lukt om alcoholvrij ook te linken aan de oorsprong van het merk en het bijbehorende vakmanschap heb je volgens mij een absolute winnaar in handen." Anderzijds was er de mogelijkheid collega's te helpen. Zo wordt in Nigeria veel met de graansoort Sorghum gebrouwen. Mijn mede-cursist uit Nigeria is druk bezig om de brouwprocessen te verbeteren en het mogelijk te maken om ook in andere Afrikaanse landen met lokale graansoorten kwaliteitsbier te brouwen. Het "Het gevoel dat het brouwvak binnen HEINEKEN niet genoeg verankerd was en uitgedragen werd was aanleiding voor de start van de Academy. Wij als brouwers zijn zo efficiënt geworden en beheersen het vak zo goed dat het bijna vanzelfsprekend lijkt. Aan de andere kant zie je bij marketing en Supply Chain dat de kennis van het brouwen juist beperkt is. Zij hebben baat bij goede adviezen van de brouwers. Daarom trainen we onze brouwers ook op het commerciële vlak, zodat zij snappen wat a brand in a bottle (een merk in een fles) inhoudt. En ze worden op deze manier beter betrokken bij innova tie. De laatste jaren zag je dat de animo om deel te nemen aan onze reguliere brouwopleiding minder werd. Nu willen er weer meer mensen brouwer worden. Ook omdat door de Brewing Academy het carrièreperspectief toeneemt." Jeroen Stoffels zit midden in zijn tweejarige opleiding tot Master Brewer. Als ervaren brouwer in Den Bosch werd hij gevraagd om deel te nemen aan de Brewing Academy. Hoewel hij pas halverwege zijn opleiding is, plukt hij er nu al de vruchten van. "Als brouwers zijn we een belangrijke gesprekspartner voor marketing. Hoe kunnen we snel inspelen op wat de consument verwacht? Daar kun je het nu samen over hebben. Persoonlijk vind ik het beeld dat veel mensen van een brouwerij hebben bijzonder. Aan de ene kant heeft het iets puur ambachtelijks, terwijl de installaties waarmee we brouwen hypermodern zijn. We maken met hart en ziel een prachtig product, maar het grote publiek ziet dit amper. Zelf vind ik dat HEINEKEN goed bezig is om dit te veranderen. We hebben in Nederland drie mooie pilsmerken. Met onderlinge verschillen en waarbij met name de rol van de ingrediënten belangrijk is. Onlangs hadden we een sessie over hop. Hop maakt ieder bier uniek. Dat ik nu hier intern met andere mensen dan mijn collega-brouwers over praat is gewoon erg leuk." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 21

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 21