FïRST! SAFETY VEILIGHEIDSDAG SAFETY SAFARI SAFETY FIRST je persoonlijke beschermingsmiddelen dragen, zoals werkschoenen, veiligheidsbril en oordopjes. Oog hebben voor de hygiëne op de werkvloer. Pie ten "Én elkaar aanspreken op gedrag. Als je ziet dat een collega of een bezoeker van de brouwerij zich niet aan de veiligheidsregels houdt dan ver wacht ik dat die persoon daarop aangesproken wordt. Dat is ook in het belang van die betref fende persoon. Het is die actieve houding van iedereen die noodzakelijk is om onze ambitie van 0 ongevallen te realiseren. En die ambitie gaan we realiseren!" Ademloos keken de aanwezigen na de inleiding van Pieter naar een filmpje waarin drie 'slachtof fers' vertelden over hun ongeval. Brouwoperator Hans Siegers kreeg in 2012 heet water over zich heen toen hij 'even snel' een monsterpunt wilde verwisselen. Montageleider Maurice de Hoop wilde een takel met een heftruck verplaatsen en kwam daarbij klem te zitten met zijn hand. Els Visser, medewerkster in het bedrijfsrestaurant, liep van de trap, hield volgens voorschrift de trap leuning vast, maar viel desondanks en brak haar schouder. Open en eerlijk vertelden de drie wat hen was overkomen en wat dat met hen gedaan had. Maurice de Hoop: "Toen het gebeurde voelde ik vooral ook teleurstelling. Waarom gebeurt mij dit? Maar het kan iedereen gebeuren. Daarom Veiligheid blijft op de brouwerijen een prioriteit. De Veiligheidsdag vormde ook de aftrap van een nieuwe interne campagne met als centrale thema 'Safety First'. Doel van de campagne is te stimuleren dat men sen op het gebied van veiligheid van elkaar willen leren. Aan de eerste twee uitingen van die campagne werkten Hans Siegers en Maurice de Hoop mee. wil ik dat mensen ook van mijn ongeval leren." Hans Siegers: "Ik heb precies hetzelfde. Ook ik heb door mijn ongeval enkele lessen geleerd, die ik graag met collega's wil delen. Zorg altijd eerst dat de situatie veilig is, ga niet gehaast te werk, kijk goed wat er aan de hand is en communiceer met je collega's." Dat leren van elkaar stond ook centraal in de verdere opzet van de Veiligheidsdag. De organisatie had onder de noemer 'Safety Safari' een serie workshops georganiseerd. Op speelse wijze gingen deelnemers aan de slag met het scherp waarnemen van risico's, samenwerking en analyse van ongevallen. In een quiz kwamen veel wetenswaardigheden aan bod op het gebied van veiligheid en gezondheid. Veel lol hadden de deelnemers in het maken van een korte film over onveilige situaties en hoe daarbij effectief te handelen. Aan het einde van de Veiligheidsdag werden alle filmpjes vertoond. Even daarvoor reikte Wilfried Aarsen, als Manager SHE, een speciale prijs uit aan Ernst-Jan van Loenen, die vanwege omstandigheden niet zelf aanwezig kon zijn. Zijn teamleider Jos Habraken nam daarom de prijs in ontvangst. Wilfried: "Vandaag hebben we met zijn allen ervaren hoe belangrijk het is om risico's te zien en met elkaar te bespreken. Het hele jaar al vragen we van alle collega's op de brouwerij om bijna ongevallen te melden. Ook hier geldt; alleen als je ze ziet én ze meldt, kan er ook actie onder nomen worden. Ernst-Jan heeft liefst 21 keer zo'n bijna ongeval gemeld, dat helpt ons om adequate actie te nemen zodat ongelukken voorkomen worden." Pieter van der Meulen sloot zich daarbij aan: "Ernst-Jan is voor ons allemaal een toonvoorbeeld van iemand die daar elke dag een positief ant woord op kan geven." Het leverde Ernst-Jan van Loenen, hoewel afwezig, een daverend applaus op van zijn 500 collega's. download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 15

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 15