"Ongedwongenheid en snelle service aan tafel staan voorop" BOMVOL BURGERS MET BIER SPECIAALBIEREN W-10 ÈWrJqE; tionele eters of voor mensen die na het borrelen nog ergens gezellig een hapje willen eten." Fast casual dining is in Nederland inderdaad in opkomst, bevestigt ook Hans Buitelaar, Senior Account Manager van Brand in Amsterdam. "De afgelopen tijd heb ik veel zaken met dit concept zien openen in de hoofdstad. Dat is niet zo gek, want fast casual dining is voor horecagasten enorm aantrekkelijk. Gisteren was ik nog in De Biertuin in Amsterdam-Oost, waar het bomvol met werkende twintigers en dertigers zat. Er heerste een relaxte sfeer en ik zag mensen echt genieten van de knapperige boerderijkip en een bijpassend glas bier." Hans geeft aan dat HEINE- KEN profiteert van de populariteit van dit soort horecagelegenheden. "Gasten die uitgebreid en avondvullend gaan dineren, kiezen meestal voor een wijnarrangement. Maar gasten die minder tijd of geld hebben en ongedwongen willen ge nieten in een horecagelegenheid met fast fasual dining, kiezen graag een mooi glas bier bij hun eten." Hoe speelt HEINEKEN hierop in? Koert-Jan laat weten dat hij samen met de ondernemer kijkt welke bieren goed passen bij de gerechten op de kaart. "Zo heeft Bar-B Burgers 'n Beer speciale deals waarbij een Holland Burger wordt aangebo den met een Heineken, een Spaanse Burger met een Cruzcampo, een Aziatische Burger met een Tiger en een Italia Burger met een Birra Moretti." Dit laat volgens Koert-Jan maar weer eens goed zien dat bier en eten heel goed samen gaan. "Ik ben van mening dat je gasten op een leuke manier, bijvoorbeeld via een bierkaart, moet in spireren om de combinatie tussen bier en eten te ontdekken. Beer and food pairing (samengaan van bier en eten, red.) is momenteel heel erg in op komst en een fast casual restaurant is een goede plek om daar meer bekendheid aan te geven." Mede daarom is Koert-Jan ontzettend blij met de ontwikkelingen in de voormalige tramremise De Hallen in Amsterdam, een plek waar naast win kels, een bioscoop en een parkeergarage binnen kort ook veel nieuwe fast casual restaurants met Heineken op de kaart te vinden zullen zijn. "Over niet al te lange tijd zullen onder andere burgerzaak The Butcher, hotdogtent Bulls and Dogs, pizzeria Pink Flamengo en sushibar Friska hun deuren hier openen. Dit is een geweldig project waar wij na tuurlijk heel blij mee zijn. Hier kunnen bezoekers op grote schaal zien wat fast casual dining en beer and food pairing precies inhouden." Terug naar Roberto Barsoum, die binnenkort een drank- en horecavergunning krijgt waardoor zijn gasten ook een glas bier kunnen bestellen bij hun hamburger. "De vraag naar bier bij een burger is zo groot, dat ik toch heb besloten de vergunning aan te vragen. Ik wil enkele bijpassende speciaal- bieren en Heineken van de tap op de kaart zetten om al mijn gasten nog meer te laten genieten." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 25

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 25