TUSSEN SERVET EN TAFELLAKEN Steeds meer Nederlandse ondernemers zien kansen in fast casual dining, sfeervolle restaurants waar je snel en vers kunt eten. Ook HEINEKEN profiteert van dit opkomende segment. FUNCTIONELE ETERS Het hamburgerrestaurant Burger Zaken is sinds de opening vorig jaar een doorslaand succes in de Amsterdamse binnenstad. Niet voor niets be sloot eigenaar Roberto Barsoum al snel daarna een tweede vestiging te openen en inmiddels heeft hij alweer plannen voor een derde Burger Zaken. "Veel mensen willen in een gezellige ambiance een hapje eten, maar hebben geen tijd om uren te tafelen. Om niet in een snackbar te eindigen en wel goede service te krijgen is een bezoek aan een fast casual restaurant tegenwoordig een goede oplossing." Burger Zaken is echter allang niet meer de enige zaak in Amsterdam die zich richt op fast casual dining. Ga maar na: met onder andere de nieuwe burgerbar in Coco's Outback (Thorbeckeplein), Bar-B Burgers 'n Beer (Lange Leidsedwars- straat), de Duitse keten Vapiano (o.a. aan de Amstelstraat en Oosterdokskade), Van 't Spit (De Clercqstraat), Frites uit Zuyd (Ceintuurbaan), Ku Kitchen Bar (Utrechtsestraat) en The Fat Dog (Ruysdaelkade) verdienen steeds meer onder nemers een goede boterham met het concept dat in Amerika al jarenlang ongekend populair is. Een interessant gegeven, maar wat is fast casual dining eigenlijk precies? Koert-Jan Zandt, Senior Account Manager FIEINEKEN fforeca op en rondom het Amsterdamse Rembrandtplein en Leidseplein, geeft tekst en uitleg over het fenomeen: "fforecagelegenheden die zich rich ten op fast casual dining vullen het gat tussen fastfoodketens en 'gewone' (casual) restaurants. Ongedwongenheid en snelle service aan tafel staan daarmee voorop, maar wel in een setting die comfortabeler is dan in een fastfoodrestau- rant." Ook kenmerkend: de gerechten op de kaart zijn vaak gericht op één specialiteit, zoals ham burger, kip, salade of pasta, van hoogstaande kwaliteit en goed geprijsd. Bij Bar-B Burgers 'n Beer betaal je bijvoorbeeld voor een hamburger 12,50 euro en een halve kip bij Van 't Spit kost 10 euro. Koert-Jan: "Ideale gerechten voor func- 24 HEINEKEN NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 24