VEILIG WERKEN Aanspreken op onveilig gedrag, omgaan met ongevallenlabels, risico's op de werkvloer. De herhaling van veiligheidsthema's op de brouwerij in Zoeterwoude lijkt een positief effect te hebben op de bewustwording van collega's, blijkt uit evaluaties. De komende tijd ligt de focus op de instructie en opleiding van uitzendkrachten en de betrokkenheid van leidinggevenden. UITZENDKRACHTEN LEIDINGGEVENDEN on Bouwmeester, Allround Medewerker bij CS&L: "Ik heb als Safety-rolhouder nu een aantal veiligheidsbijeenkomsten gefaciliteerd. De waardering voor de sessies is goed, blijkt uit de evaluaties die we houden. Door het praktische karakter van de bijeenkomsten en het feit dat ze vier keer per jaar plaatsvinden, kunnen we goed inspelen op de actualiteit. Tijdens de laatste veiligheidsbijeenkomst behandelden we risico's op de werkvloer. Werken op hoogte, werken met gevaarlijke stoffen en laden en lossen. Omdat er net een incident had plaatsgevonden met het verwisselen van een accu, konden we dat gelijk meenemen in de sessie en de procedures rondom het werken met accu's aanscherpen. Mijns inziens verhoogt deze aanpak de bewustwording van collega's." "Ook uitzendkrachten zijn bij de bijeenkomsten aanwezig", voegt Baan Schroef, Teamleider CS&L, toe. "Dat is hard nodig omdat er regelmatig incidenten met uitzendkrachten plaatsvinden. Het aantal ongevallen met verzuim bij CS&L in Zoeterwoude was 4 in 2013 en 2 tot nu toe in 2014. Bij zo'n 60% van alle ongevallen en incidenten was dit jaar een externe betrokken, dat is heel veel. Voor ons is het een signaal dat er meer aandacht moet komen voor de instructie en opleiding van uitzendkrachten. Collega's op de werkvloer heb ben vaak moeite om de grote aantallen nieuwe uitzendkrachten op te leiden, daarom laten we dit nu doen door vaste medewerkers die het echt leuk vinden. Veiligheid is prioriteit nummer 1. De selectie van uitzendkrachten door uitzendbu reaus verloopt ook niet altijd goed. We zijn met uitzendbureaus in gesprek om dit te verbeteren." Jojanneke Bron, Rayonmanager Verpakken en trekker van het Veiligheidstraject in Zoeterwou de: "Met de veiligheidsbijeenkomsten proberen Op de foto: Jojanneke Bron, Baan Schroef en Ton Bouwmeester. we naast actuele thema's vooral het gesprek over veiligheid te laten plaatsvinden. De rol van leidinggevenden is hierin cruciaal. Uit evaluaties blijkt dat de betrokkenheid van teamleiders, rayonmanagers en de bedrijfsleiding nog beter kan. Zij hebben een belangrijke rol in de onder steuning van de Safety-rolhouders en in het ontwikkelen van de veiligheidscultuur. Tijdens een speciale Safety Leadership training werd de aankomende veiligheidsbijeenkomst doorge nomen en werden zorgpunten uit het traject besproken, zoals labelopvolging, het uitvallen van de Safety-rolhouder en het gebruik van persoonlijke beschermingsmiddelen. Als laatste werd er geoefend met de analyse van een recent ongeval. Door deze training verliep de tweede Safety bijeenkomst beter, mede door de actievere ondersteuning van leidinggevenden." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 23

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 23