"Werknemers moeten langer mee en moeten het werk doen met minder mensen dan vroeger" FIT@HEINEKEN STOPPEN MET ROKEN CAMPAGNE GEZOND ETEN Collega's In Houten tijdens de hardlooptralnlng. Maarten: "We willen de arbeidsom standigheden zo optimaal mogelijk krijgen. Door mensen bewust te maken van hun manier van werken, wat dat met hun lichaam doet en hoe het eenvoudig beter kan, kun je snel resultaat boeken. Met handige trucjes en eventuele hulpmiddelen worden werkzaamheden fysiek minder belastend. Hoe kun je het beste tillen, bukken, duwen, trekken en zitten. Zo kun je klachten verhelpen of zelfs vóór zijn. Bovendien zullen werkplekken en -situaties misschien worden aangepast. Werkgever én werknemer hebben een rol." Joël is enthousiast: "Maarten heeft mij meteen een aantal praktische handrei kingen gegeven: in een rechte houding tillen, geen heupzwaai meer maken, meer zitten en minder door je knieën hurken en autostoel en stuur goed instellen, zodat je ontspannen zit. Ik ben ooit geopereerd aan mijn knie en heb weieens rugklachten. Deze kennis en tips komen als geroepen." HEINEKEN samen met Albron, het ITO bedrijf dat alle faciliteiten rondom de vift' bedrijfsrestaurants verzorgt. Ilja de i"^k. Haard van Albron: "We promoten f gezonder eten enerzijds met financieel aantrekkelijke deals en een uitgebreid 'SftL aanbod en anderzijds door gefrituur- de snacks nog slechts op drie dagen aan te bieden. Deze worden bovendien a la minute bereid en liggen niet meer onder warmtelampen. Op de overige dagen hebben we een gezonde, goedkope broodjeslijn als alternatief. Voor mensen in de nachtdienst hebben we een pakket dat is aangepast aan hun voedingsbehoefte en de gevarieerde fitstardeal bestaat volledig uit 'het Vinkje'-producten met een fikse korting. We willen gezamenlijk een cultuuromslag bewerkstelligen. Daarbij hebben we al een aantal stappen in de gezonde richting gemaakt en dit is wederom een grote stap vooruit." De landelijke campagne Stoptober jfc f is net afgerond, maar ook binnen J HEINEKEN wordt er veel aan U f gedaan om het roken te verminde- ren. Zo is Vrumona vanaf 1 januari 1 '^i j I volledig rookvrij. Ook worden er JF I regelmatig programma's aangebo- V den om collega's te helpen stoppen met roken. Zeven sessies in zeven weken. Vorige maand ging weer een serie van start. Wouter: "Na de informatieavond gingen de deelnemers gezamenlijk het traject in. Met name het groepsgevoel is de kracht van dit programma. Je staat er niet alleen voor en krijgt op moeilijke momenten steun van collega's die weten wat je voelt en doormaakt. De deelnemers voelen zich verantwoordelijk voor elkaar en slepen elkaar er doorheen. De één wil ook niet voor de ander onderdoen. Al ruim vijftig collega's hebben het programma doorlopen." Rinus van Mierlo is één van hen. Rinus: "Ik heb met tussenpozen zo'n 30 jaar gerookt. Vaak gestopt, maar net zo vaak weer begonnen. Door mijn diabetes werd het voor mij nóg meer zaak om te stoppen met roken vanwege het risico op hart- en vaatziekten. In dit programma heb ik vooral geleerd wat roken met je doet. De groepsdynamiek hielp enorm. Je houdt elkaar scherp, praat elkaar moed in. En het belangrijk ste: ik voel me erg goed, fysiek en mentaal." De campagne Gezond Eten loopt al langere tijd en is sinds deze maand verder uitgebreid. Van de nachtdienst- en fitstardeal tot meer 'het Vinkje'-producten (producten met dit logo zijn een gezondere keuze), minder ongezonde snacks en alle fruit voor slechts 25 cent. Wouter: "Natuurlijk blijft het voedingspa troon eigen verantwoordelijkheid, maar HEINEKEN geeft graag een duwtje in de gezonde richting. Werken is topsport. Werknemers moeten langer mee en moeten het werk doen met minder mensen dan vroeger. We willen iedereen fysiek en mentaal op peil houden. Gemiddeld eten mensen één maaltijd op het werk en die willen we zo verantwoord mogelijk aanbieden." Daarin werkt 22 HEINEKEN NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 22