'DEZE PRIJS IS VOOR ONS ALLEMAAL' Vf j s VRAGENVUUR Op m september won HEINEKEN de titel 'Beste buitendienst van het jaar 2010 zowel in de categorie alcoholische dranken als de overall prijs. Vijt vragen aan Field Sales Managers Retail Hajo de Wilde en Maarten Wismans. m Hoe belangrijk is het winnen van deze prijzen? Maarten: "Dit zijn geen prijzen van een vakjury, maar van onze klanten. De supermarktonderne mers vinden dat wij onze business goed begrijpen. Wij hebben het DNA van de supermarkt ingebouwd en dat weten te koppelen aan onze eigen doelstellingen, aldus het juryrapport. Dat klopt: wij weten ontzettend veel van het wel en wee van de winkels en helpen de ondernemers het maxima le uit de biercategorie te halen. Dat is de grote kracht van onze buiten dienst. Onze klanten hebben hun grote waardering voor ons laten blijken en dat is natuurlijk iets om enorm trots op te zijn." Alle eer dus voor de buitendienst Hajo: "Zeer zeker, maar wij zien deze prijs ook als een beloning voor de goede samenwerking binnen HEINEKEN. De vertegenwoordigers in de buitendienst zijn uiteindelijk verantwoordelijk voor de executie van bijvoorbeeld acties op de winkelvloer of onderhande lingen met de supermarkten, maar heel wat afdelingen zijn hierbij betrok ken. Voor het aanleveren van productinformatie, verkoopargumentatie, ac ties, evaluaties enzovoorts. Iedereen draagt zijn steentje bij, het is een prijs voor ons allemaal." Heel verrassend waren de prijzen niet toch, gezien voorgaande jaren? Hajo: "In de categorie alcoholische dranken winnen we al heel lang. Als marktleider willen wij die prijs ook gewoon winnen. De overallprijs wonnen we vorig jaar ook, maar die winnen we niet elk jaar. De onderlinge verschil len zijn miniem. Een paar honderdsten is het verschil tussen één of drie. Winnen is bijzonder, zeker als je weet dat onze buitendienst bestaat uit een bescheiden club mensen in vergelijking met andere bedrijven als Unilever en Coca-Cola." Wat kan betei Hajo: "Onze 8,2 is prachtig, maar nog geen 10. Oog voor detail maakt het verschil. We willen de buitendienst nóg beter gaan facili- teren en een nieuw mobiel verkoopsysteem uitrollen in 2015. Zo kunnen we de klant op het moment bedienen. Onze vertegenwoordigers zijn dag in, dag uit onderweg en zien alle ontwikkelingen als eerste. Zij zijn onze ogen en oren in de markt, daar moeten we nog meer gebruik van maken. Boven dien dagen we alle afdelingen uit om mee te denken in het optimaliseren van onze marktbewerking. Natuurlijk blijven we altijd goed naar onze klan ten luisteren." Hoe groot zijn de winkansen voor volgend jaar? Maarten: "Onze ambitie is de winst en daar doen we alles voor. Die doelstelling moetje ook wel heb ben. We gaan vooral uit van onze eigen kracht. Voor komend jaar staan er mooie innovaties op stapel. We hebben genoeg middelen om weer net zo'n impact te maken als afgelopen jaar. We vrezen niemand, maar houden onze concurrenten wel in de gaten. Dat doen zij andersom ook en zal het niveau van de buitendiensten alleen maar omhoog schroeven." ?ine HEINEKEN nl magazine 17 DOWNL<

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 17