ONTZORGEN PRODUCTIVITEIT LEIDEND LOGISTIEKE GEVOLGEN VOORRAADBEHEERSING staan. Dit scheelt HEINEKEN ongelofelijk veel handelingen en transport." "De kracht van onze mensen is dat wij kunnen meewerken op snelheid", zegt Gerda van der Ploeg, Accountmanager bij Drake Farrell. "Ons specialisme is het ontzorgen van onze klan ten. Dat doen we door mee te denken en door medewerkers vooraf in ons eigen magazijn op te leiden. Ervaren mensen leren hen om diverse productiesnelheden bij te houden. Als Account manager begeleid ik onze medewerkers iedere eerste dag van een actie op de productieplek zelf. Daarna evalueer ik met HEINEKEN waar het eventueel beter en efficiënter kan. We werken met een vast team en vaste invallers. Wat ik van hen terugkrijg is dat ze veel waardering krijgen van HEINEKEN en zich echt onderdeel voelen van deze ontzorging. Ondanks de hoge werkdruk wordt er altijd hulp geboden en is er tijd om vragen te stellen." Toine van den Berg, Teamleider Verpakken: "Of een inpakactie succesvol wordt, is afhankelijk van het formaat van de sample of de gadget. Vooraf spreken wij met Drake Farell elke actie helemaal door. Het is prettig als onze collega's geen omkijken hebben naar het werk van de externe co-packers. Er zit een hele organisatie achter die volledig zelfsturend is. Bij grote acties komt er een coördinator van Drake Farrell mee. Door de werkdruk bij Verpakken kunnen we dit niet allemaal zelf begeleiden. De focus is en blijft honderd procent op productiviteit. De druk op HEINEKEN is hoog en we kun nen absoluut geen productie verliezen. Iedere actie wordt dan ook kritisch bekeken en vooraf getest. Heeft een bepaalde promo bij het testen negatieve gevolgen voor de productiviteit, dan is dat een 'no go'. Maar door andere keuzes te maken, bijvoorbeeld voor andere verpakkings materialen, kan het vaak wel doorgang vinden. Het is belangrijk om daar goed over na te blijven denken, zodat dit een succes blijft!" "Via Commercie maken wij afspraken met de leveranciers van de gadgets en productsam ples die moeten worden ingepakt", aldus Pieter Hoondert, Logistiek Coördinator CS&L. "De promoties worden in één keer aangeleverd bij de Jonker Loods. Die is heel dicht bij onze brouwerij. Zodra we ruimte hebben in ons magazijn, komen deze onze kant op. Komt de voorraad beneden een bepaalde grens, dan wordt er aangevuld. Om samples en gadgets in 300.000 kratten te krijgen is soms twee a drie weken productie nodig. Dat neemt behoorlijk veel ruimte in beslag. De eerste keer inregelen betekende even goed coördineren tussen alle partijen, maar nu hebben we er bijna geen omkijken meer naar. Het belangrijkste verschil met vroeger is de enorme besparing op transportkosten en daarmee het aantal vracht wagenbewegingen. Dit jaar hebben we er al zo'n 2.000 gereduceerd." Dirk Dirkzwager, Senior Supply Chain Planner: "Wij volgen zowel de voorraad van het gewone product als die van het actieproduct. Samen met Market Demand Management en Verpakken be palen we vervolgens de juiste momenten waarop we - zoals we dat noemen - 'inline' kunnen produceren. Dat doen we nu in Zoeterwoude en in Wijlre. We hebben een aantal acties achter de rug. Het Sambashirt, een Desperados-flesje, een Jillz blikje, verschillende cratecovers. Sommige samplingacties zoals het 15 cl flesje Desperados vergen extra aandacht. Afwijkende inhoudsma ten van samples worden namelijk afgevuld bij DIS, Dranken Industrie Sittard. Dat betekent veel overleggen en afstemmen. Desondanks loopt het ontzettend goed." Rutger van der Stegen: "Het loopt zó goed dat we de beoogde 500.000 kratten die we zouden inpak ken met flesjes Desperados, konden verdubbelen naar 1.000.000 kratten! Sampling is een uitgele zen manier om de consument te bereiken. Dat we het nu op zo'n efficiënte en duurzame manier kunnen realiseren, is natuurlijk geweldig!" download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 29

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 29