AFFLIGEM; TRADITIE MET TOEKOMST SPECIAALBIER Speciaalbier wordt steeds populairder. De wereldwijde nieuwe presentatie van Affligem sluit dan ook naadloos aan bij deze ontwikkeling. "Het is tijd om te laten zien waarom bierliefhebbers voor Affligem moeten kiezen." RIJKE TRADITIE EXTRA BELEVING KIJKEN NAAR DE TOEKOMST AFFLIGEM SOCIETY INTERNATIONAAL Marketingconsultant en modeman James Veenhoff bestelde niet vaak een Affligem in de horeca, maar daar is onlangs verandering in gekomen. "Ik werd door Affligem uitgenodigd voor The Purist Dinner, een bijzonder evene ment waarbij het verhaal achter het Belgische abdijbier op vernieuwende wijze werd verteld, en weet sindsdien precies waar het bier voor staat." Veenhoff vraagt de barman nu regelmatig om een Affligem en voelt zich sinds The Purist Dinner echt aangetrokken tot het merk. Want met een geschiedenis van bijna duizend jaar kent Affligem een lange traditie, maar oubollig is het merk zeker niet. De wereldwijde nieuwe presentatie van de drie bieren (Blond, Dubbel en Tripel) laat dat goed zien. Lizzy van de Venn, Brand Manager Affligem in Nederland, vertelt dat er de afgelopen jaren vanuit HEINE- KEN weinig werd gedaan aan marketing voor dit product. Zonde, volgens haar. "De rijke traditie en de bijzondere smaak maken dit bier bijzonder. Nu speciaalbier ook nog eens enorm in de lift zit én Affligem sinds dit jaar een Global Brand van EIEINEKEN is, werd het echt tijd om te laten zien waarom bierliefhebbers voor een Affligem zouden moeten kiezen." En dat proces is momenteel in volle gang. Zo zijn het logo, de fles en de glazen vernieuwd en zijn er sinds kort gistglaasjes van Affligem verkrijgbaar. Ideaal, want nu kan de gist, die altijd onderin de fles is te vinden, in het speciale glaasje worden geschonken om apart of samen met het bier te drinken. Dit geeft een extra beleving, zegt Lizzy. Ze vertelt dat veel horecaondernemers erg blij zijn met het nieuwe uiterlijk van Affligem en de daarbij horende promotiematerialen. "We krijgen vooral veel complimenten over de overstap van het bokaalglas naar een kelkglas met kortere voet, de bezegeling van de fles en het logo, dat nu in reliëf op de fles staat. Steeds meer horeca gelegenheden willen dan ook Affligem in hun assortiment." Maar de herpositionering van het beroemde abdijbier gaat niet alleen om tastbare verande ringen. Er wordt namelijk ook hard gewerkt aan het imago van Affligem, benadrukt Lizzy. "We willen het verhaal achter Affligem meer naar voren laten komen en laten zien dat het bier niet alleen interessant is voor liefhebbers van speciaalbier, maar ook voor het hogere segment van de horeca." Om die nieuwe doelgroep kennis te laten maken met Affligem als product en het merk als levensstijl organiseerde Affligem in samenwerking met het creatieve bureau PUP onlangs een evenement voor de zogeheten post crisisgeneratie: succesvolle en multi-getalen- teerde mannen die naar de toekomst durven te kijken, hun eigen koers varen, bewust leven, van een uitdaging houden en sophisticated zijn. Op 26 juni werden zeventig heren uitgenodigd voor een borrel, gevolgd door een toneelstuk, een boottocht, een voorstelling van Hadewych Minis en The Purist Dinner in het chique, mo numentale, Amsterdamse pand Felix Meritis. Liet driegangendiner werd door een biersom- meiier gecombineerd met de drie bieren van Affligem en daarnaast inspireerde ondernemer, kunstenaar en ontwerper Daan Roosegaarde de genodigden met zijn verhaal. Tijdens deze avond maakten de aanwezigen bovendien kennis met de Affligem Society, een select genootschap dat het verhaal achter Affligem onder de juiste doelgroep verspreidt en het product bekender maakt. Deze Society wordt aangevoerd door zes 'inspirators', zoals de bekende fotograaf Reinier van der Aart (39). Hij legt uit dat deze zes 'inspirators' de zes ridders van Affligem uit 1074 vertegenwoordigen. "In dat jaar verruilden zij hun wapenuitrusting voor een monnikengewaad en bouwden zij een abdij voor de armen. We hopen dat er uit de Affligem Soci ety net zulke mooie initiatieven ontstaan." De he dendaagse knights (ridders) van de Affligem Soci ety mogen ieder zes broeders uitnodigen bij hun eigen netwerk, die op hun beurt ook weer een of twee personen kiezen om zich aan te sluiten bij de community. In samenwerking met Affligem kan iedere knightwoor zijn eigen netwerk een event opzetten. Daarnaast kan er online kennis worden gedeeld en komt de Society maandelijks bijeen in een van de horecazaken van de suc cesvolle horecaondernemer Bert van der Leeden. Na een jaar worden de 'inspirators' vervangen door nieuwe talenten. Deze marketingaanpak is nu alleen nog maar op Amsterdam gericht, maar in een later stadium wordt de campagne ook in andere steden uitgerold. Reinier is vereerd dat hij een van de zes knights is. "Er is door Affligem een groep interessante mannen geselecteerd en ik ga mijn best doen om er iets moois van te maken." Andere knights zijn Bert van der Leeden en James Veenhoff. De overige drie worden later bekend gemaakt. Nederland is echter niet het enige land waar Affligem meer voet aan de grond wil krijgen. Dit jaar worden de bieren namelijk naar 35 landen geëxporteerd, 14 meer dan tot nu het geval was. De focus ligt daarbij momenteel op Noord-Ame- rika en later dit jaar op Azië en Zuid-Amerika. Met alle veranderingen wil Affligem, dat sinds 2000 onderdeel is van HEINEKEN, zijn bieren een meer internationaal en vooral eigentijdse look ge ven. Een mooi doel, volgens Lizzy. "De drie bieren van Affligem zijn echt bijzonder en verdienen een grotere bekendheid." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 27

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 27