Ed Weerts is brouwer bij Brand waar hij zowel Sylvester als Dubbelboek brouwt. Hoe beoordeelt hij de komende herfstbiertjes? BRAND SYLVESTER BRAND DUBBELBOCK "Sylvester is een typisch winterbier. Het is een bovengistend bier met een alcoholpercentage van 7,5%. Als mout gebruiken we Sylves- termout. Deze is speciaal samengesteld uit pale-ale en Amber mouten. Door deze mouten proefje de lekkere karamelsmaak die lijkt op toffee. De Ambermout wordt licht gebrand. Hierdoor krijg je de warme robijnkleur. Als hop gebruiken we de Saazerhop. Het is een bovengistend bier en door die combinatie krijg je de smaak van fruitige aroma's en kruiden die een beetje zoet smaken. Sylvester drink je het beste uit het Sylvesterglas. Het glas heeft een kelkvorm, zodat je het typische fruitige aroma goed ruikt en proeft. Schuim en koolzuur zijn genoeg aanwezig, zodat je rustig kunt genieten van dit biertje." "Voor Brand Dubbelboek gebruiken we water uit eigen bron, de beste gerst en hop. Het brouwproces lijkt op dat van een pilsener, maar de ingrediënten verschillen. We passen het brouwproces op sommige punten aan. Zo gebruiken we voor de Dubbelboek een combi natie van lichte en donkere mouten aangevuld met specifieke Dubbelboek mout. Deze kara- melmout zorgt voor de warme robijnrode kleur en voor de stevige krachtige smaak. We voegen hop toe die ook bepalend is voor de smaak van het Dubbelboek bier. De gist die we gebruiken is ondergistend. Na de vergisting moet het bier nog enkele weken lageren, met andere woorden rijpen, voordat het kan worden afgevuld op fles of fust. Het bier heeft een alcoholpercentage van 7,5%." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 25

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 25