FEEDBACK VRAGEN IS ONMISBAAR' VRAGENVUUR Jouw mening over je functie en je werkomgeving, daar draait het om by de tweejaarlijkse Climate Survey, die van 6 tot 27 oktober wordt gehouden. Project Manager Marja van de Riet vertelt er meer over. Wat hebben de medewerkers aan de Survey? "Je kunt aangeven wat voor jou belangrijk is in je werkomgeving en hoe HEINEKEN daarop scoort. Van de communicatie vanuit het managementteam, de relatie met je leiding gevende en de sfeer binnen je team tot de functie-inhoud, de waardering en ontwikkelingsmogelijkheden. De Climate Survey is geen doel op zich, maar een startpunt voor discussie. Wat gaat goed? Eloe willen we dat vast houden? Wat kan beter? En hoe gaan we dat realiseren? Door gericht actie te ondernemen op de resultaten, laten we zien dat er écht naar medewer kers geluisterd wordt. In alle geledingen." De respons was twee jaar geleden 78%. Is dat representatief? "Ja, de Survey geeft de mening weer van het totaal aantal medewerkers binnen de gehele organisatie: HEINEKEN Nederland én Vrumona. Open en eerlijk vanwege de volledige anonimiteit. Er wordt geen informatie verstrekt over individuele antwoorden. Een belangrijke factor om zoveel mogelijk respons te krijgen. 78% is al mooi, maar kan zeker omhoog." Wat is er concreet gedaan met de uitkomsten van 2012? "Een kleine greep. Er was bijvoorbeeld kritiek op sommige sollicitatieprocedures. Om objectiviteit te waarborgen, maken we in bepaalde gevallen nu gebruik van externe assessments, bijvoorbeeld op technisch inzicht en probleem analyse. Een aantal teamleiders binnen Verpakken is nu meer op de werkvloer om medewerkers te coachen en feedback te geven. Daar was behoefte aan. En bij Brewery Technical Services hebben we nieuwsbrieven geïmplementeerd om informatie beter te delen." Is de Survey dit jaar anders dan voorgaande jaren "Er zijn kleine aan passingen, zoals het verduidelijken van sommige formuleringen, maar ook grote verschillen. Dit jaar is de Survey volledig online in te vullen op de eigen laptop of op een openbare computer en wordt hij voor het eerst wereldwijd gelijktijdig gehouden. Voorheen ging het ene land bijvoorbeeld in oktober van start en het andere pas in november. We zien straks meteen hoe HEINEKEN Nederland het doet ten opzichte van HEINEKEN wereldwijd." De resultaten van 2010 en 2012 verschilden weinig. Zal 2014 dan veel anders zijn? "Dat is niet te voorspellen. Daarom doen we ook elke twee jaar een Climate Survey. De situatie is nu anders dan in 2010 en 2012. De organisatie verandert voortdurend, denk aan de splitsing van Groothandel en Horeca en de komst van Pascal Gilet als nieuwe Algemeen Directeur. Maar ook de buitenwereld verandert: de markt, de economie. Medewerkers en hun behoeften veranderen ook. Wij willen en moeten mee veranderen. Stilstand is immers achteruitgang. Feedback blijven vragen is onmisbaar." download NpjDtAP/-veksiB van hnl magazine HEINEKEN nl magazine 15

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 15