COMMERCIAL BRAND CAMPAGNE ODE AAN BIER The City is de nieuwste commercial in de reeks van de Heineken Legends-campagne, waarin Heinekens 'Man of the World' telkens in een nieuw avontuur belandt. The City focust op het avontuurlijke leven in de stad. In mei rolden de eerste nieuwe Brand pilsener- flessen van de band en intussen zijn ze overal te koop. De uitstraling van Brand is met deze fles compleet veranderd, maar aan de smaak werd niet gesleuteld. Merk: Heineken Product: alle bieren van Heineken Bureau: Wieden+Kennedy Medium: tv en online Doelgroep: mannen van 18 tot 35 jaar Te zien: sinds 25 juli WAT ZIEN WE: Een korte film van twee minuten waarin de hoofdpersoon in een taxi een setje businesskaartjes vindt, achtergelaten door een mooie vrouw. De man gaat naar haar op zoek en komt hierdoor in allerlei nieuwe, verrassende situaties terecht. Uiteindelijk vindt hij de vrouw: de start van een volgend avontuur. WAAROM? "Heineken gebruikt tv-commercials omdat het een goede manier is om een belevingswereld te creëren", vertelt Pablo Chabot, Senior Brand Manager Heineken. "En dat willen we met de Heineken Legends- campagne vooral ook doen. Bovendien is televisie nog steeds een zeer effectieve manier om veel consumenten te bereiken in relatief korte tijd." The City is gericht op de reguliere doelgroep van Heineken: mannen tussen de 18 en 35 jaar, die openstaan voor wat de wereld hen te bieden heeft. "Deze mannen hebben nog niet al teveel verplichtingen en genieten van het hier en nu", vervolgt Pablo. "Ze passen daarmee goed bij de positionering van Heineken: jong, inventief, ondernemend en avontuurlijk. Daarnaast zijn steden een belangrijk focuspunt voor Heineken. Steeds meer mensen wonen in steden en het zijn de plekken waar nieuwe trends ontstaan." Toch blijven veel mannen vaak naar dezelfde kroegen gaan. The City moet mannen daarom inspireren op ontdekking te gaan in hun eigen stad en mooie avonturen te beleven. "Ook in Nederland is dit relevant", zegt Pablo. "Al zijn de Nederlandse steden relatief klein, er zijn altijd plek ken die je nog niet kende of waar je nog niet kwam maar waar er wel din gen gebeuren! De slogan van de commercial is dan ook: Open Your City." Merk: Brand Product: alle bieren van Brand Bureau: Indie en Sunshine and Sausages Medium: tv en online Doelgroep: alle bierliefhebbers Te zien: 6, 7 en 8 augustus WAT ZAGEN WE: Zes verschillende commercials van slechts tien seconden, waarin telkens één man of vrouw close in beeld volop geniet van Brand bier. Niets meer, niets minder. WAAROM? "We wilden op een eenvoudige manier (less is more) laten zien dat we een nieuwe fles hebben, maar dat ons bier nog steeds dezelfde krachtige smaak heeft", licht Baukje de Nekker-ten Herkei, Senior Brand Manager Brand, toe. "Tegelijkertijd zeggen we ook: Brand is terug! We hebben de laatste tijd immers niet zoveel van ons laten horen, omdat we druk bezig waren met onze herlancering. De commercial is kort maar krachtig en voelt 'echt' aan; echte bierliefhebbers genieten van Brand. Grappig detail: de personen zijn daadwerkelijk geselecteerd op het feit dat ze bierliefhebber zijn." De reclamespot was drie dagen achter elkaar te zien, in alle reclameblokken vanaf 21.00 uur. In totaal kwam hij zo bijna vijfhonderd keer voorbij. Baukje: "Het idee was drie dagen knallen om de mensen daarna weer met rust te laten. Origineel, zoals Brand is, maar ook handig qua budget. Bovendien is het nieuws, een nieuwe fles, natuurlijk niet van enorm belang voor onze doelgroep. Hoe mooi de fles ook is, het gaat uiteindelijk toch om de inhoud." Die doelgroep? Iedereen die van bier houdt. Baukje: "En heel bierliefhebbend Nederland moet dus weten dat we een nieuwe fles hebben. Ik denk dat we dat doel op deze manier wel hebben bereikt." De commercial vormde de aftrap van de nieuwe uitstra ling van Brand en daarmee van de campagne 'Ode aan bier'. Eind oktober wordt de campagne voortgezet. download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 13

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 13