'ONZE MENSEN MAKEN HET VERSCHIL' VRAGENVUUR Na het Rijksmuseum, het Van Gogh Museum en het Anne Frank Huis is de Heineken Experience de vierde grote toeristische trekpleister in Amsterdam. Vijf vragen aan manager Dirk Lubbers. Tevreden met die vierde plek? "Na de heropening in 2009 zijn we gegroeid van 350.000 bezoekers naar 600.000 vorig jaar. Dit jaar tikken we waar schijnlijk de 700.000 aan. Een verdubbeling dus. De top drie attracties heb ben meer dan een miljoen buitenlandse bezoekers per jaar. Wij zijn na Anne Frank, Het Rijks en Van Gogh de grootste geworden. Jaarlijks trekt Amster dam zo'n zes miljoen toeristen. Als hiervan meer dan tien procent naar jou toe komt, doe je het heel goed. Je kunt dan niet anders dan heel tevreden zijn." Amsterdam telt vele attracties. Hoe blijf je de concurrentie met 'the rest' aangaan? "Ik let niet zo op die concurrentie. Je moet uitgaan van je eigen kracht. We zijn 365 dagen per jaar open en bedenken telkens wat anders: bitterballen voor de mensen in de rij en speciale themaweekenden in het kader van het 150-jarig bestaan van HEINEKEN. Een Amerikaans weekend, tapshows, optredens van o.a. Miss Montreal en Candy Dulfer, hamburgers bakken, op de foto met acteurs die 150 jaar terug in de tijd zijn. We verwen nen de bezoekers dit jaar nét een beetje extra." Is dat ook de succesfactor? "Onze mensen zijn de succesfactor. Zij maken het verschil. Ze weten niet alleen inhoudelijk veel over Heineken, maar hebben ook passie voor het merk en zijn trots op onze mooie attractie. Bo vendien spreken ze een aardig woordje over de grens, wat zeer gewaardeerd wordt door onze buitenlandse gasten. Er is veel interactie tussen het perso neel en de bezoekers. Op het gebied van gastvrijheid en vriendelijkheid scoren we zeer hoog. Nummer één worden is makkelijker dan nummer één blijven. Een flinke uitdaging." Nederlandse bezoekers zijn in de minderheid. Valt daar nog iets te winnen? "Slechts zes procent van de bezoekers is Nederlands. De Verenigde Staten, Engeland, Italië en Brazilië voeren de lijst aan. Dichter bij huis denkt men 'daar komen we nog wel een keer'. Bovendien is Heineken hier niet zo premi um als in andere landen. Onze missie is vooral het kweken van ambassa deurs. Dat mensen met de Heineken ster in hun ogen naar buiten komen en bewust een kroeg kiezen waar Heineken geschonken wordt. Hun nationali teit maakt dan niet uit." Hoe gaat het met de brandstore nu deze onder de Heineken Experience valt? "Veel beter. De store miste vooral aanloop omdat het niet echt in een winkelstraat zit. Nu hebben we de Experience en de brandstore als het ware gekoppeld: bezoekers van de Experience krijgen een cadeautje dat opgehaald moet worden in de brandstore. Ze kunnen daar met de Heineken boot komen. Een gratis tochtje van een halfuur met een gids van HEINEKEN aan boord. In twee jaar tijd is het aantal bezoekers van de brandstore gestegen van 100.000 naar maar liefst 400.000!" heineken NL magazine 9

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 9