INTERNATIONAAL AFFLIGEM EN DESPERADOS ZES RIDDERS OER-HOLLANDS WERELDMERK Reinler de van der Schueren (links) en Mlke Boks zijn In Amsterdam aan de slag gegaan met de nieuwe marktaan- pak van Heineken. de stad is populair bij toeristen. Miljoenen komen er jaarlijks naar de hoofdstad en een substantieel aantal bezoekt de Heineken Experience. Werpen ze van hieruit een blik naar buiten, dan zullen ze niet weten dat ze uitkijken op HEINEKEN's hoofdkantoor, met ingeklemd tussen al die gebouwen de oude woning van Gerard Heineken. Mike: "Als een Amsterdammer in het buitenland op het terras een Heineken kan bestellen is hij trots, maar eenmaal thuis is het gewoon een biertje. Maar juist dat trotse gevoel willen we zien te benaderen. Bovendien zie je in Amsterdam op dit moment heel veel gebeuren op biergebied. Er komen veel nieuwe kleine brouwerijen bij. Dat is goed voor de categorie in zijn totaliteit, maar we willen laten weten dat ook wij uit Amsterdam komen. Niet voor niets is ons motto: Born in Amsterdam, raised by the world." De eigenaren van de Image Outlets staan altijd open voor iets nieuws. "Het is een unieke ondernemersgroep die niets moet hebben van een standaardaanpak", zegt Reinier. "Voor iedere ondernemer of event kunnen we nu een op maat gemaakte aanpak verzinnen." En dat hoeven niet eens altijd verbouwingen te zijn. Zo was er recent in Club Air een activatie met de aluminium Clubbottle. In samenwerking met de lichtspecia- listen van DEP kregen de flessen een speciale UV-belichting waardoor deze, geplaatst op de bar, oplichtten in verschillende tinten. Ook voor de Heineken Ignite - Heinekens eerste interactieve fles - staan plannen op stapel tijdens het Amsterdam Dance Event. De naam Heineken mag dan het vaakst vallen, in de Topcities-aanpak kunnen ook twee andere Global Brands op extra aandacht rekenen: Affligem en Desperados. Ook hier werpt de gerichte aanpak inmiddels zijn vruchten al af. Deze maand nog zal Mike samen met brandmana- ger Lizzy van de Venn en Reinier een groot Affligem-diner organiseren waar de kern van de nieuwe doelgroep in Amsterdam wordt uitgeno digd. Hieronder bekende namen als ondernemers Casper Reinders (Jimmy Woo, Nacional) en Michel Pais (Vondelpark3, Strandzuid), maar ook de Alexanders' (de echte Affligem-mannen, vernoemd naar Alexander de Grote) uit de stad. Het zijn deze 'influentials' (toonzetters, red.) die in steeds belangrijkere mate de positie van merken in een stad bepalen. Desperados is perfect voor de kleinere festivals in Amsterdam als Park am See en De Zon. Mike: "Ze trekken hét publiek dat we aan ons willen binden. In nauw overleg met de organisatoren hebben we een bar gebouwd. We vragen twee onwetende mensen hieraan te gaan zitten en vervolgens vertelt de barman een verhaal over Desperados. Dan draait de bar 180 graden en krijgen ze een enorme verrassing voor de kiezen in een kleine ruimte waar in korte tijd al hun zintuigen worden geprikkeld. Andere festivalgangers zien hier niets van. Dus prikkelt het de nieuwsgierigheid. Zo is het een aanvulling op het festival, zonder dat het reclameachtig overkomt. Wel draagt het bij aan de merkwaarde en het volume van Desperados. En dat is precies wat we nastreven." Ook voor Affligem staan er meerdere plannen op het programma. Van proeverijen op maat door een speciale Affligem-sommelier' tot het benoemen van zes 'ridders'. Zo werd de abdij van Affligem immers ooit gesticht: door zes ridders die besloten monnik te worden. "Een prachtig verhaal dat het verdient om verteld te worden. Het is ook een actueel onderwerp in de huidige samenleving waar steeds meer mensen ruimte geven aan hun passie." Volgens Mike zal de Amsterdamse Topcities- aanpak de komende maanden steeds zichtbaar der worden. "In meerdere 'flagship' horecabedrij ven kan na de zomer op een 'Heineken manier' naar Champions Leaguewedstrijden worden gekeken. En op de donderdagmiddag worden werknemers van bedrijven aangemoedigd de dag af te sluiten met een mooi glas Heineken in het café in de buurt tijdens 'Afterwork by Heineken'. Mike: "Wij investeren in het creëren van de 'situatie' door de ondernemer drie keer te faciliteren en geven de database met e-mail- adressen vervolgens aan hem. Zo kan hij het zelf verder uitbouwen." Als Topcities aanslaat, ligt het volgens hem voor de hand de aanpak uit te breiden naar andere steden. "Het draait erom dat je de juiste ondernemers aan je bindt en samen laat zien wat Heineken is: cool en vooruitstre vend. Een iconisch wereldmerk, maar ook oer-Hollands."B FLAGSHIPS VOLGENS HEINEKEN Binnen Topcities Amsterdam maakt Heineken een onderverdeling van drie typen horecazaken: 1 International Premium: hieronder vallen hippe bedrijven als Jimmy Woo, Club Air en andere bekende clubs. Maar ook een bar als die in het nieuwe Waldorf Astoria Hotel. 2 Aspiring Premium: bijna het tegen overgestelde van de eerste categorie. Dit zijn de bedrijven waar de jonge en creatieve hipsters van de stad komen en eigenaar van zijn. Horeca met een rauw randje. Dat kan tijdelijke horeca zijn. Roest, gevestigd in een oude fabriek, is ook een goed voorbeeld. Net als De Bier- tuin, waar de ondernemer bewust terug greep op een retro-uitstraling. Maar ook de alternatieve festivals in de stad die als paddenstoelen uit de grond schieten, vallen hieronder. 3 Iconische locaties. Dit zijn de voor de hoofdstad zo kenmerkende bruine cafés als 't Smalle en Heuvel. 8 heineken NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 8