JONGE, CREATIEVE HIPSTERS AFTRAP IN AMSTERDAM wereldbevolking in steden. Daar moet je dus zijn als biermerk", zegt Reinier de van der Schueren, Senior Account Manager Horeca in Amsterdam. "Daar is niet alleen veel consumptie, je moet er ook zichtbaar zijn om merkvoorkeur te creëren. Voor ons geldt: If you lose the city, you lose the country. If you win the city, you win the market." Sinds begin dit jaar is Reinier samen met HEINEKEN's Brand Activation Manager Mike Boks bezig om in 'zijn' stad bedrijven in kaart te brengen die volgens de nieuwe aanpak benaderd worden. In totaal zullen dat er iets meer dan 100 zijn. Mike: "Dit is echt een totaal nieuwe marktbe werking voor de horeca in de stad." Niet langer is de inzet puur hectoliter gedreven, maar wordt actief de samenwerking met de ondernemer gezocht om samen tot mooie afspraken te komen die bijdragen aan zowel volume als merkwaarde. "De tijd dat we al onze klanten vol zetten met dezelfde nieuwe tafelkaartjes en posters is voorbij. In iedere zogenaamde Image Outlet (horecaexploi- tatie waar de service, het interieur en de merken van hoog niveau zijn, red.) vragen we ons af hoe we daar zichtbaar willen zijn. Om dan samen met de ondernemer de activatie van het merk gestalte te geven. En misschien moeten we dan de bar wel verbouwen. Of juist een DJ Booth plaatsen. Of een kunstenaar een muurschildering laten maken. We brengen een pool van creatieven en designers bij elkaar om zo per locatie tot vernieuwende ideeën te komen en iets unieks neer te zetten. De eerste projecten zijn we inmiddels aan het opstarten." Eén voorbeeld kan Reinier al noemen: Vondel- park3. Hier werden nieuwe biertanks geplaatst in het midden van de zaak. Koperen leidingen lopen naar de tappen en zorgen ervoor dat de gast geprikkeld wordt een Heineken te bestellen. De merknamen zijn ook zichtbaar gemaakt in de tafels en op de sloven van het personeel. Dat voor de Nederlandse aftrap voor Amsterdam is gekozen, heeft meerdere redenen. Natuurlijk, download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 7

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 7