KLEIN FLESJE, GROOT SUCCES SUCCESVERHALEN Mountain Dew, een citrus frisdrank met verhoogd cafeïnegehalte. MADELON BOGERS is de nieuwe Marketing Manager bij Vrumona: "Ik houd van merken en heb veel ervaring in nieuwe vormen van marketing. Die ervaring komt bij Vrumona goed van pas. 'Je stapt op een rijdende trein', zei mijn voorgangster Sandy Koning tegen me. Inmiddels weet ik dat het hier geen trein is, maar een TGV. Alles gaat zo ongelofelijk snel! Korte lijnen, slimme en ambitieuze mensen; het is een feest om op deze manier te werken. Ik ben nu bijna drie maanden bezig, maar het lijkt alsof ik hier al jaren werk." in voedselproducten is tegenwoordig erg laag", licht Vincent toe. "Mensen kennen Holy Soda nu wel, maar we merken dat ze niet direct geloven dat we écht natuurlijk zijn. Die boodschap moet nu duidelijker naar voren gaan komen. Met onze tweede tv-commercial leggen we daarom duidelijk uit waar Holy Soda van is gemaakt: sap en aroma's van echt fruit, sprankelend mineraal water en het zoete van stevia, waardoor het laag in calorieën is. En verder niks! Dat maakt Holy Soda dus echt the first worry free soda." De plan nen voor 2015 zijn erop gericht die boodschap nóg breder uit te dragen. Vincent: "We denken aan merkambassadeurs die onze missie nog duidelijker kunnen gaan verspreiden. Holy Soda is écht het nieuwe fris." Een innovatie van heel andere orde is Moun tain Dew, een citrus frisdrank met verhoogd cafeïnegehalte. In Amerika is Mountain Dew al jaren populair, maar ook hier deed de naam bij veel mensen een belletje rinkelen; in Nederland had het merk vóór de introductie vorig jaar al een bekendheid van dertig procent. "Ons eerste doel was die naamsbekendheid verder uit te bouwen", vertelt Jelena Obradov, Junior Brand Manager van Mountain Dew. "Dat is gelukt: de bekendheid van Mountain Dew is in één jaar gestegen van dertig procent naar 56 procent. En dit zonder massa communicatie zoals TV en buitenreclame." Maar het grootste succes van afgelopen jaar was de snelle distributieopbouw, zowel in retail als in Out of Home (buitenshuisgebruik, red.). "Grote retailers en horecakanalen omarmen dit product", vervolgt Jelena. Claudine van Kooten, National Accountmanager Out of Home, voegt toe: "Mountain Dew is binnen één jaar op bijna elk trein- en tankstation te vinden. Onlangs heeft ook Subway Mountain Dew in het assortiment opgenomen." Successen die niet onopgemerkt zijn gebleven; Mountain Dew won de Out of Home Shops Award voor Beste Introductie van 2013 en de Food Award in Retail. Die succesvolle lancering is waarschijnlijk mede te danken aan de gerichte marketingstrategie. Jelena: "We wisten dat de doelgroep heel specifiek is: grens verleggende jongeren die zogezegd hun passie in actie omzetten. We hebben onze communicatie daarom puur op die doelgroep gericht. Zo hebben we naast sampling ook met de online community Tacky.nl een Best Trick Contest georganiseerd, waarbij skaters hun gaafste trucs konden delen." Met de introductie van Mountain Dew in blik dit jaar, hoopt Vrumona een nog grotere groep te gaan bereiken. "Én we mogen bekendmaken dat we de wereldbekende Dew Tour naar Nederland halen", besluit Jelena enthousiast. "In augustus komen skaters vanuit de hele wereld naar de Uitmarkt in Amsterdam. Het is fantastisch dat we met een relatief klein merk, zoiets groots kunnen neerzetten." "Je innoveert natuurlijk altijd met de hoop dat iets succesvol gaat uitpakken", besluit Madeion Bogers. "Maar je weet nooit wat er gaat gebeu ren. Vrumona begeeft zich in een competitief speelveld. We zijn niet de enige fabrikant die innoveert, de markt staat niet stil. Ik denk dat de gewonnen Awards van beide frisdranken bewijzen dat we hier te maken hebben met twee sterke introducties en dat we die succesvol heb ben gelanceerd. Dat we ontzettend trots mogen zijn op onze resultaten." Voor het komende jaar is het zaak deze lijn door te zetten, stelt Madelon. "Voor Mountain Dew betekent dat dynamisch en in beweging blijven met misschien een nieuwe verpakking of smaak. Met Holy Soda gaan we een loyale fanbase creëren. Zo gaan we komend jaar beide concepten nóg ronder maken." INNOVATIE 3 ROYAL CLUB GOOOD ENERGY Helaas waren niet alle innovaties even succesvol vorig jaar. Naast Mountain Dew en Holy Soda bracht Vrumona in 2013 ook Royal Club GOOOD Energy op de markt; een energydrank op basis van natuurlijke ingrediënten. Doel was hiermee een bredere groep consumen ten voor de energiecategorie te winnen. Hoewel de reacties reden tot optimisme gaven, is het echter niet gelukt aan het hoge aantal verkopen per winkel per week te voldoen. Om die reden is Royal Club GOOOD Energy sinds afgelopen mei niet meer verkrijgbaar. download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 17

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 17