K INNOVATIES Vrumona lanceerde begin 2013 de nieuwe frisdranken Mountain Dew en Holy Soda. Inmiddels zijn we ruim één jaar verder; de hoogste tijd om de balans op te maken. 100 NATURAL FRIS ZONDER ZORGEN HET NIEUWE FRIS SUCCESVOLLE OPFRISSERS-fc Als challenger in de markt gaat Vrumona al jarenlang de competitie aan op de fris- drankmarkt. Met de lancering van twee nieuwe frisdranken vorig jaar, bewees het dat het suc cesvol weet in te spelen op de behoefte van de consument. Nieuwkomers Mountain Dew en Holy Soda scoorden beiden hoger dan verwacht en lij ken hun plek in het frisdrankschap al na één jaar definitief te hebben veroverd. Hoe is het afgelopen jaar verlopen? En wat staat ons nog te wachten? "Onze kracht is de markt opschudden met nieuwe innovaties", zegt Madeion Bogers, de nieuwe Marketing Manager bij Vrumona. "Vrumona heeft een mooi portfolio, met grote maar ook kleinere merken die de markt weten uit te dagen", vervolgt Madelon. "Mountain Dew en Holy Soda hebben dat vorig jaar absoluut bewezen." Met Holy Soda speelt Vrumona in op de groeiende behoefte naar gezondere producten. Zo blijkt uit onderzoek dat consumenten graag frisdrank drinken, maar dat sommigen het tegelijkertijd j ammer vinden dat er nadelen aan zitten, zoals toegevoegde suikers, calorieën of kunstmatige toevoegingen. Holy Soda is laag in calorieën en gemaakt met 100% natuurlijke ingrediënten. Een gat in de markt, zo bleek. Holy Soda kwam in maart 2013 op de markt en werd in mei van dit jaar bekroond met de Wheel of Retail in de categorie frisse dranken. Een prestigieuze prijs, die wordt uitgereikt door de drie grote retail inkooporganisaties. "Holy Soda is een spiksplinternieuw product. Doelstelling nummer één was daarom: merkbekendheid opbouwen", licht Vincent Blokland, Brand Manager van Holy Soda, de strategie toe. "Dat hebben we gedaan via een pakkende tv-commercial en een grote kick-off in retail. De Account Managers van Vrumona heb ben de handel overtuigd van de waarde van Holy Soda en hiermee direct een enorm hoge distributie gerealiseerd. Later volgden winkeldemonstraties waarbij mensen Holy Soda daadwerkelijk konden proeven." Zowel de merkbekendheid als ook het aantal huishoudens dat Holy Soda in het eerste jaar heeft gekocht overtrof de verwachtingen. Maar toch is er voor het komende jaar ook nog een slag te slaan. Want weet de consument ook wat Holy Soda is? "Het consumentenvertrouwen Holy Soda won in mei de Wheel of Retail in de categorie frisse dranken. 16 heineken NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 16