'Het deelnemen aan de activiteiten maakt je bewust van het belang van duurzaamheid' ONTDEKKINGSREIS 3 GLAZEN WATER Lunch Learn-workshop FIT@HEINEKEN met Jean-Marc Bilderbeek. Oudhollandse spelletjes doen en de handen uit ^emoBwen steken tijdens de vrljwllllgersdag. Na de vrljwllllgersdag werd er nog nagepraat tijdens de barbecue. Dat zorgt voor een grotere bewustwording." Joost nam deel aan de Lunch Learn-sessie FIT@HEINEKEN: "Duurzaamheid kun je breed zien en ik volgde deze activiteit om te werken aan mijn eigen duurzaam handelen. Ik heb een drukke baan, een gezin met twee kleine kinderen en maak vaak korte nachten. Om al die uitdagin gen aan te kunnen, is het belangrijk om mentaal en fysiek fit te zijn. Ik sport dan ook graag, niet alleen omdat ik het lekker vind maar ook om gezond en fit te blijven. Samen met een paar andere fanatieke lopers van Vrumona zit ik in een hardloopgroep. Elke dinsdag na het werk maken we een flinke ronde." Tijdens de sessie FIT@EIEINEKEN werd een uur over leefstijl, sport en gezonde voeding gesproken. Wat is bijvoor beeld de juiste voeding als je gaat sporten of net gesport hebt? "ffeel interessant," vindt Joost. Op woensdag werd er een natuurwandeling over het terrein in Zoeterwoude gehouden. Ed Even huis, montageleider projectbureau Nieuwbouw, was een van de deelnemers. Ed: "De wandeling was een echte ontdekkingsreis, maar ik ben dan ook een enorme natuurliefhebber. Vooral de Bijenorchis wilde ik graag zien. Vanaf mijn werkplek kijk ik uit op dit terrein en ik ben blij dat het er veel gevarieerder uitziet dan vroeger. Vorig jaar zijn er delen van het gras verwijderd en zijn er duizenden inheemse bloemen ingezaaid om de bestuiving te bevorderen. Bijen en andere insecten zijn erg belangrijk: als deze bestuivers verdwijnen, dan krijgen we serieuze problemen met de productie van ons voedsel." Volgens Ed is duurzaamheid iets wat we doen voor de generatie na ons. "Dat EIEINEKEN hier aandacht aan besteedt, maakt me trots. Er is niks geitenwol- lensokkerigs aan duurzaamheid, het is echt niet alleen voor idealisten, ffet kan ook geld opleve ren: denk aan de mogelijkheid om afvalwater van de brouwerijen met behulp van algen te reinigen, en aan de windmolens die we in Zoeterwoude in 2015 gaan plaatsen." Ook Elsemieke Sprangers, ondersteunend HR- adviseur, is van mening dat deze week een goede manier is om iedereen proactief bij dit onderwerp te betrekken. Elsemieke: "Vooral het deelnemen aan de activiteiten maakt je bewust van het belang van duurzaamheid." Zelf kreeg Elsemieke een rondleiding bij de waterzuiveringsinstallatie in de brouwerij van Zoeterwoude. "ffet was boei end om meer te horen over het algenonderzoek dat we doen in samenwerking met de Universi teit Wageningen. En om te horen dat er voor de productie van één biertje bijvoorbeeld ruim drie glazen water worden gebruikt, ffet meekijken op andere afdelingen geeft je meer inzicht in creatie ve oplossingen voor het toepassen van duurzaam heid. Ook op mijn eigen afdeling ben ik ermee bezig: ik probeer minder te printen en scheid afval. En ik ga op de fiets naar Zoeterwoude." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 15

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 15