UL O AMSTEL RADLER gevolgd. Zo kunnen we ook deze producten kort op de markt in kaart brengen." Martin noemt Amstel Radier als voorbeeld. "Dat is echt een megasuccesvol bier. Die wil je natuurlijk zonder problemen kunnen leveren." De dagelijkse controle gaat trouwens ook in de winter door. "Ook bij bijvoorbeeld acties of andere promotionele activiteiten willen we goed en snel in kaart krijgen waarvan we - op korte termijn - eventueel meer op voorraad zouden moeten hebben." 'Forecast' ofwel 'voorspelling' is bij het Warm weer-project het toverwoord. Maar ook de opbouw van die voorspelling wordt continu ge controleerd, bijgestuurd, verbeterd en aangepast. "We zitten zo dicht op de markt. Als blijkt dat er tóch nog moet worden bijgesteld, dan moet dat. Soms zelfs héél last minute, zoals laatst, toen de productieplanning voor Amstel Radier voor die week al in werking was en we toch nog moes ten bijstellen. Dan is het des te belangrijker dat iedereen, van alle afdelingen, even enthousiast is en we er met z'n allen voor willen gaan om 'nee verkopen' tegen te gaan." Dat het project in de praktijk ook werkt, blijkt nu al uit de cijfers. "Ondanks de hogere verkopen door het warme weer in de afgelopen tijd hebben we nog geen 'out of stocks' (uit voorraad) gehad", aldus Martin. "We hebben het met elkaar gedaan. Het is best moeilijk om in het productieproces in te grijpen, maar we zien dat het werkt en daaraan wil iedereen meehelpen. Dat is echt fantastisch." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 13

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 13