INDIVIDUELE WENSEN TAP- EN SCHENKTRAINING werkten. Maar niet voor al onze hotels. Toen het contract afliep, wilde we een duidelijke keuze maken voor één brouwerij. Natuurlijk moest het aan de inkoopkant gunstig zijn, anderzijds hebben we veel hotels in de grote steden met een internati onaal publiek. We wilden hier een Nederlands biermerk met internationale uitstraling schenken en dan is Heineken duidelijk een zeer aansprekend merk. En ten derde, als Hampshire zijn we een sterk merk en daar zochten we een sterk biermerk bij." Begin dit jaar werd de handtekening gezet onder de nieuwe driejarige overeenkomst. Kort hierna werd met de ombouw in de hotels begonnen. Hans: "Er moest een goede overgang zijn waarvan onze gasten en het personeel zo min mogelijk V.l.n.r.: Hans Wlbbens, Roland Ifzer, Bart Melnen en Luc Curvers aan de toog met de HEINEKEN-tapzull. last zouden hebben." Een hele klus dus voor onze mensen van de technische dienst. Vanuit de verschillende regiovestigingen van HEINEKEN zorgden zij ervoor dat alle hotels in vier, vijf weken tijd werden omgebouwd. Het vereiste een zorgvuldige planning. Bij ieder hotel werd eerst geïnventariseerd wat er moest gebeuren om daarna de ombouw in te plannen. Op sommige locaties werden bovendien nieuwe biertanks ge plaatst en kwamen er onder de bar fustenkoelers voor de speciaalbieren. Zodra de techneuten hun werk achter de rug hadden, moest de regionale HEINEKEN Groothandel - bij wijze van spreken - een minuut later al met de vrachtwagen voor de deur staan om koelingen aan te vullen, tanks te vullen en fusten te plaatsen. "Het was onze eerste acquisitie op deze manier", zegt een tevreden Luc Curvers. Voor het eerst sinds de 'ontvlechting' werkten HEINEKEN Horeca en HEINEKEN Groothandel op deze manier samen. Het ging nagenoeg probleemloos. Luc: "Natuur lijk hebben we er achter de schermen wel dingen uitgehaald waar we van geleerd hebben." Het is volgens hem vooral van belang dat op lokaal niveau de afspraken tussen groothandel en het plaatselijke Hampshire Hotel helder zijn. Want hoewel er sprake is van een nationale aanbeste ding, wordt ieder hotel op bijna individuele wijze gerund en heeft zijn eigen wensen en behoeften. Dit vereist weer een speciale rol van de Account Managers in het land. Zij onderhouden de contacten met de verschillende hotels. "Dat gaat van een bloemetje bij de eerste levering tot bijvoorbeeld ondersteuning op evenementen, zoals recent bij Hampshire Hotel Emmen het geval was. De Food Beverage managers van de hotels moeten het gevoel hebben dat ze volledig ondersteund en ontzorgd worden op zulke momenten", zegt Luc. Om ervoor te zorgen dat alle hotelgasten hun biertje zo perfect mogelijk in het glas krijgen, krijgt op dit moment het barpersoneel van de verschillende Hampshire Hotels tap- en schenktrainingen via het Goed Getapt program ma. Dat kan bij een lokale HEINEKEN Groothan del zijn, of in het hotel zelf. Volgens Roland wordt er op dit moment gekeken om proefsessies te organiseren met speciaalbieren om zo de kennis op dit gebied te verhogen. Inmiddels ligt er voor zowel HEINEKEN als Hampshire een nieuwe uitdaging te wachten. Naast de 23 'eigen' hotels zijn er ook nog een kleine vijftig franchise hoteliers. Zij runnen hun hotel wel onder de Hampshire-vlag, maar zijn verder volledig zelfstandig. Deze hoteliers zijn inmiddels op de hoogte gebracht van de nieuwe samenwerkingsovereenkomst waaraan ook zij kunnen deelnemen. Roland: "Vanuit HEINEKEN willen wij met de regionale Account Managers de hotels actief benaderen om te kijken of ze zich ook bij ons willen aansluiten. Ik verwacht zeker dat een flink aantal dit ook gaat doen." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 11

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 11