m 'BROUWEN, EEN PLEK VAN TOEWIJDING EN DEVOTIE' m 5W's van de HNS Visie 2015 VEILIGHEID W1 Trots Wij zijn er trots op, inter nationaal hét voorbeeld te zijn voor collega-brouwerijen binnen HEINEKEN. Met Nederland als bakermat van het concern, lopen wij voorop op het gebied van veiligheid, TPM, kwaliteit, productiviteit, innovatie, logistiek, planning en customer service. W2 Economisch klimaat Om in het huidige eco nomische klimaat de winstgevendheid van onze organisatie en die van onze klanten op peil te houden, introduceren wij steeds nieuwe producten en bieden wij een aantrekkelijke prijs door een continue focus op kosten. W3 Globalisering HEINEKEN Binnen het wereldwijd groeiende HEINEKEN concern is HNS een aantrekkelijke leverancier van bier. We zijn altijd competitief op het gebied van kwaliteit, service level en kostprijs. W4 Duurzaamheid Wij onderscheiden ons op het gebied van duurzame ontwikke ling. Door onze brouwerijen en ketens verder te verduurzamen, blijven wij onze positie binnen en buiten het HEINEKEN concern versterken en dragen wij bij aan de maatschappij van de toekomst. W5 Virtueuze cirkel Wij dagen onszelf uit om mee te blijven spelen in de top van HEINEKEN. Daarbij draait het om een virtueuze cirkel met een opwaartse beweging, waarmee wij onze concur rentiepositie steeds verder ver sterken. Een interessante kost prijs leidt tot nieuwe volumes. En door die nieuwe opdrachten kunnen we onze kostprijs weer interessanter maken. losinstallatie zitten in totaal 80 filterzakken met een lengte van 270 cm en een diameter van 20 cm. De zakken zitten in een korf die met klemmen is bevestigd. Met het vervangen van de 80 zakken ben ik samen met twee mensen van schoonmaakbedrijf VKS bijna een hele dag bezig." Kees over 24 februari: "Het was lekker werken die dag. Het enige waar we af en toe last van hadden, was een stevige dwarrelwind. Ik ben het gewend dat er bij het verwijderen van de oude filterzak wat stof vrijkomt. Dit keer waaide het echter alle kanten op, zeker omdat je op 12 meter hoogte staat te werken. Je kunt je veiligheidsbril dan wel een keer schoon maken, maar eigenlijk is er geen beginnen aan. On danks die wind hebben we de hele dag doorgewerkt. Na afloop heb ik keurig mijn ogen schoongespoeld met een speciale spoelfles. Pas 's avonds thuis kreeg ik flink last van mijn ogen. De volgende ochtend voelde ik dat het veel erger was geworden. Mijn ogen waren helemaal rood en opgezwollen en mijn gezichtsveld was minimaal. Ik heb me ziek gemeld, de dagen erna is de zwelling gelukkig langzaam weggegaan. Toen ik twee dagen later op het werk terug kwam, zag ik - een beetje tot mijn verbazing - dat er heel veel aandacht aan werd gegeven. Van mij had men het geen ongeval hoeven noemen, er was meer sprake van een tijdelijk ongemak." Het plannen van deze jaarlijkse klus gebeurt altijd enkele dagen daarvoor. Onderhoudscoördinator Nanning Visser: "Het vervangen van de filterzakken kan alleen op een dag dat er geen enkel schip gelost hoeft te worden. 24 februari was zo'n dag. Dat er halverwege de dag zo'n enorme dwarrelwind opsteekt, is dan lastig. Als je eenmaal bezig bent, is het niet zo gemakkelijk om de klus te stoppen. Wat we doen als het een volgende keer weerzo hard waait? Uit oogpunt van veiligheid moeten we dan echt overwegen met de klus te stoppen. Wat we in ieder geval nu al aanpassen, is de bril. Kees droeg altijd al een veiligheidsbril, maar achteraf gezien is er betere bescherming nodig. Een bril die ook de openingen aan de zijkant van de oogkas goed afsluit zodat er geen stof naar binnen kan. We noemen dat een overdrukmasker. Maar ook met een goed sluitende skibril is er geen vuiltje meer aan de lucht. Het dragen van die skibril stellen we nu ook als voorwaarde in de Veilig Werk Vergunning die we aan externe leveranciers afgeven." Brouwerijmanager Pieter van der Meulen betreurt dat een collega betrokken was bij een ongeval. Pie ter: "Maar ik wil ook benadrukken dat de aanpak er van gelukkig wel heeft geleid tot eliminatie van een veiligheidsrisico op onze brouwerij. Veiligheid van onze medewerkers is en blijft de hoogste prioriteit, waarbij een ongevalsvrije brouwerij ons doel is!" De Bossche brouwerij eert zijn heiligen. Sinds kort heeft ook Maria weer een plaatsje gekregen. Aan dat beeld zit een verhaal vast. Eric Roersma, Manager Brouwen: "Het beeld komt uit Ierland van 'onze' brouwerij in Cork, die ooit in 1856 begon als de Lady's Well Brewery, vernoemd naar de nabij gelegen waterbron in Cork. Toen de Bossche brouwerij in 1989 startte met de productie van Murphy's schonk Paul Bleijs, toen brouwerijmanager van de Murphy's brouwerij in Cork, het beeld aan zijn Bossche collega Herman Ubbink. Diens opvolger Godfried Meijer nam het beeld mee toen hij directeur werd van de brouwerij in Zoeterwoude. Op de receptie ter gelegenheid van zijn pensionering kwam het beeld weer in Bossche handen. We hebben het een plaats gegeven naast het beeld van Sint Arnoldus, de be schermheilige van de brouwers. Samen maken ze van de brouwzaal nog meer dan anders een plek van toewijding en devotie."

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 29