CQtON NE 8 PIJNPUNTEN' IN Het terugdringen van de fysieke belasting is een van de pijlers van FIT@HEINEKEN. Nu mensen ouder worden en ook tot 67 moeten doorwerken, is het nog belangrijker dat ze gezond eten, voldoende bewegen en ook mentaal fit blijven. Fitte mensen zitten, letterlijk én figuurlijk, beter in hun vel. Ze hebben veelal meer energie en kunnen beter presteren. BEWEGINGSAPPARAAT PIJNPUNTEN ACTIEVE ROL ^HEINEKEN Ruud de Werdt aan het werk. Een groep operators van Colonne 8 op de Bossche brouwerij heeft de laatste maan den gezocht naar mogelijkheden om de fysieke belasting te verminderen. De inpakstraat waar zij aan werken, telt een indrukwekkende variatie aan installaties. Op al deze installaties hebben de ope rators te maken met fysieke belasting in de vorm van tillen, trekken, duwen, draaien en bukken. Teamleider Mark Goorden: "De gemiddelde leeftijd van de operators van Colonne 8 ligt momenteel op 56. De combinatie van leeftijd en de fysieke belasting maakt dat we de afgelopen jaren iets teveel verzuim hadden. Daarvan had veel te maken met het 'bewegingsapparaat': de rug, heupen, knieën en de schouders. Onze operators maken vaak jarenlang de hele dag door dezelfde bewegingen. Als er eenmaal slijtage is, kun je dat niet meer wegnemen. Om te voorkomen dat die slijtage optreedt of erger wordt, hebben we met de operators alle installaties en werkplekken door gelicht. Op welke plekken wordt het lijf het meest belastïs dat te voorkomen? Zo ja hoe?" Toen alle 'pijnpunten' in beeld waren, is de hulp van bedrijfsarts Flip Werner en fysiotherapeut Arjan Frudiger ingeroepen. Zij hebben aan de lijn een instructie gegeven. Zij gaven informatie over de wervelkolom en praktische tips over tillen en strekken. Daarnaast werden tal van aanpassingen doorgevoerd. Operator Ruud de Werdt (53): "Aan de zogenoemde interieurinzetter voorzien we ie dere doos van een binnenwerk, dat vooral bedoeld is om de producten te beschermen. Als operator moest je hier een aantal keren per uur een stapel interieurs van de pallet pakken. Hoe meer je er pakte, hoe dieper je voorover moest buigen. En als de voorste stapel op was, moest je naar de stapel daarachter reiken. Doe je dat meerdere keren, dan ga je echt je rug en je schouders voelen. Dit hebben we opgelost met schraagtafels en een roteerkop die ervoor zorgt dat je de interieurs steeds direct voor je hebt. Dat betekent minder buigen en dus minder belasting. Ook hebben we het bordes tus sen twee installaties teruggebracht tot één niveau. Dat scheelt ongeveer dertig keer per dag op en af stappen en is bovendien een stuk veiliger." Het verminderen van de fysieke belasting is een van de pijlers van FIT@HEINEKEN. Rayonmana ger Peter Oosterveld: "In de Roadshow vertelde Willem de Jonge al dat we van medewerkers een actieve rol verwachten als het gaat om hun fitheid. Voldoende bewegen, op je voeding letten, we vin den dat gelukkig steeds meer normaal. Als bedrijf nemen we onze verantwoordelijkheid als het gaat om de fysieke belasting. Het team heeft in kaart gebracht wat ze willen verbeteren. Het pakket technische aanpassingen dat we nu hebben door gevoerd vroeg wel om een flinke investering, maar daarmee voorkomen we wel dat onze medewer kers onnodig blessures en slijtage oplopen."

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 25