SAMEN IN DE KEUKEN ZES SMAAKSEGEMENTEN Coen Oreel is hier bezig aan zijn bockige hertenstoof uit een potje Emma Cornelis en Emiel Tesselaar van bier en eten. "Koken met wijn is al heel lang normaal en wij willen laten zien dat koken met bier ook thuishoort in de Nederlandse keuken. De uitgesproken smaak van bier, zoals die van Brand Zwaar Blond, Affligem Tripel en Amstel Radier, geeft een bijzondere twist aan bepaalde gerechten", vervolgt Richard. Drink Smakelijk, waarvan werk nemers in actieve dienst onlangs twee exemplaren- kregen en stagiaires en externen één exemplaar, is het resultaat van het project. Hiermee willen de initiatiefnemers alle medewerkers van HEINEKEN ambassadeurs van bier en eten maken. Het recept van Jeroen is inmiddels vereeuwigd in het boek. Hij wist de nieuwsgierigheid van Richard en het team op te wekken met een recept voor een Italiaanse granita, een halfbevroren dessert op basis van suiker, water en verschillende smaakmakers. "Als smaakmaker kies ik meestal voor citrusvruchten en Amstel 1870, een hoppig bier dat een mooie aanvulling is op de zoetzure en bittere smaak van citrusvruchten. Een Amstel Radier Grapefruit is overigens erg lekker om erbij te serveren", vertelt Jeroen. Dat zijn granita ook in de praktijk in de smaak viel, bleek in februari, toen de bedenkers van de twintig beste recepten in de Amsterdamse Heineken Experience werden uitgenodigd om hun gerecht samen met de chef kok te maken en te serveren. Jeroen: "Ik heb deze avond ongeveer acht verschillende gerechten van collega's geproefd, waaronder een bierspoom met Amstel Radier en malse braadkip gestoofd in Affligem Dubbel. Het waren allemaal erg lekkere en verrassende combinaties en bovendien was het heel gezellig om collega's een keer niet op kantoor te zien, maar in de keuken." Maar het boek gaat niet alleen over bier in eten. Ook bier dat kan worden geserveerd bij eten komt uitgebreid aan de orde. Marius Tan weet er alles van. Als Trade Marketeer Horeca is hij betrokken bij het categoriseren van de zes verschillende bier- en cidersmaken van HEINEKEN, zoals Fris Fruitig (o.a. rosébieren, Radiers, witbieren en Des perados) en Krachtig Blond (o.a. blonde bieren, tripels en India Pale Ales). "Bij ieder smaaksegment past een ander gerecht. Zo kun je bij een cider, zoals Jillz, bijvoorbeeld heel goed een frisse salade of Thaise gerechten serveren en bij een rijk en donker bier, zoals Brand Imperator, gebraden vlees met jus en padden stoelen, kip van de barbecue en chocoladetaart." Hiermee is Drink Smakelijk een mooi geheel, concludeert Richard. "Ik hoop dat al mijn collega's het boek actief gaan gebruiken in de keuken en dat koken met bier hierdoor aan populariteit gaat winnen." Ten slotte heeft hij nog een wens: "Het is tegenwoordig in om een openstaand kookboek in de keuken te hebben. Ik hoop dat dit nu ons kookboek zal zijn!" download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 19

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 19