'Alleen door met elkaar in gesprek te gaan, kom je erachter dat je beide anders kijkt naar hetzelfde proces." RETAIL KLINKEND RESULTAAT SAMENSPEL MEER AANDACHT ALTIJD OP VOORRAAD sagegevens analyseren we van iedere winkel de prestaties én de mogelijke verbeterkansen. Doel is er voor te zorgen dat onze hardlopers, zoals het Heineken 33cl blik, altijd beschikbaar zijn." "Het allermooiste aan het proces bij Albert Heijn is dat het een samenwerking is geweest door de hele keten heen", meent Erik. "Medewerkers op kantoor, Warehouse Coördinatoren én de vrachtwagenchauffeurs van Simon Loos. Er is echt met zijn allen gewerkt aan een klinkend resultaat. Alle KPI's (Kritieke Prestatie Indicato ren) bij de klant staan in het groen. Dat betekent dat ze over de afgelopen zes weken uitermate positief zijn over onze dienstverlening. Dit succes hebben we met een heerlijke taart en koffie gevierd met alle betrokken baliemedewerkers, chauffeurs en operators. Hetzelfde zien we bij Jumbo: door samen te werken met Field Sales, Trade Marketing, Account Management en HEINEKEN Nederland Supply zetten we mooie schappen neer voor de Jumbo bezoeker." Vervolgens blijkt dat het begrip 'op tijd' voor HNS net iets anders inhoudt dan voor Albert Heijn. Wij waren gewend het per levering aan het distributie centrum van Albert Heijn te bekijken. In totaal leveren wij daar 90 verschil- I lende producten af, die P. vervolgens door Albert Heijn I zelf naar de supermarkten F I worden gedistribueerd. Gemiddeld genomen hebben t supermarkten ongeveer de ■liilliük helft van die 90 producten in hun assortiment. Stel nou dat wij op een dag in het distributiecentrum de voorraad van 10 producten keurig aanvullen. Dan denk je 'dat hebben we weer goed gedaan'. Maar wat nou als onze aflevering net niet aansluit op de distributie naar de supermark ten, waardoor bijvoorbeeld de supermarkt in Spijkenisse één van de bestelde producten niet krijgt. Reken er maar niet op dat die supermarkt manager tevreden is als hij die dag aan klanten van bijvoorbeeld Jillz 'nee' moet verkopen. Daar wordt hij helemaal niet blij van. Alleen door met elkaar in gesprek te gaan, kom je erachter dat je beide anders kijkt naar hetzelfde proces. Voor ons was het reden om het proces van uitlevering op enkele punten aan te passen. Dat hebben we gedaan met onze Warehouse Coördinatoren, met een aantal Operators én met de chauffeurs van distributeur Simon Loos. Aansluiten op eikaars processen was hierbij het toverwoord." Ook Teamleader Jacco Schreuder kijkt tevreden terug op het proces. "In het magazijn zorgt ons team ervoor dat de juiste vracht op de juiste tijd geladen klaarstaat. Dit is een mooi samenspel tussen heftruckchauffeurs en de Coördinator BART BOSMA, NATIONAL ACCOUNT MANAGER: Ook Arno Hagelaar is als Field Sales Vertegen woordiger Retail nauw betrokken bij het project voor Jumbo. Arno: "In de praktijk komt het erop neer dat ik de geselecteerde Jumbo Supermarkten bezoek. Zij hebben me vooraf dan al de cijfers van hun winkel gestuurd. Aan de hand van die cijfers zoek ik met het management van de supermarkt naar mogelijkheden om de verkrijgbaarheid van onze producten te verbeteren én om de omzet van de categorie bier te verhogen. De winkels zijn erg enthousiast over deze manier van samenwerken. Ze zien mijn bezoek echt als toegevoegde waarde. Ik ben zelf ook erg enthousiast over deze manier van samenwerken en merk dat onze producten hierdoor op de winkelvloer meer aandacht krijgen in en buiten het schap." Warehouse. Zij stemmen samen alle operationele zaken op elkaar af", vertelt Jacco. "Vervolgens zorgen wij dat de hele zending met de juiste papieren naar de klant vertrekt. CSD geeft ons wekelijks een terugkoppeling van alle zendingen. Waren ze op tijd bij Albert Heijn? Wat ging er goed? Wat kan beter? Die resultaten bespreken wij met het hele team, zodat iedereen zich ook betrokken voelt en focus houdt." "Naast het project bij Albert Heijn hebben we ook bij groothandel Hanos (Maxxam) een project lopen dat gericht is op het verlagen van de logistieke kos ten", vertelt Martijn van Keulen, National Account Manager voor Jumbo Groep Holding en Maxxam. "De eerste resultaten zijn zeer succesvol. Bij Jumbo Supermarkten zijn we gestart met het OSA-project, On Shelf Availability. In gewoon Nederlands: we zorgen er samen voor dat de klant bij Jumbo altijd al onze producten in het schap aantreft. Tijdens dit project werken we behalve met Jumbo ook nauw samen met AC Nielsen, een bureau dat het aankoopgedrag van supermarktklanten in kaart brengt. Op basis van onder andere het voorraadniveau en van kas- 16 heineken NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 16