"Kenmerkend is dat we een aantal unieke, sterke merken hebben." FIT@HEINEKEN Pascal Gilet: "We hebben mooie merken, hele goede mensen in dienst en zijn sterk in innovatie." Willem de Jonge: "Nee verkopen is simpelweg geen optie!" "Willen we ons marktaandeel verhogen dan zul len we het moeten hebben van onze innovaties. Daarnaast zullen we in onze productie enorm flexibel moeten zijn. Het komende jaar voeren we in de markt tal van promotionele acties. Die hebben alleen zin als we altijd, maar dan ook echt altijd kunnen leveren. 'Nee verkopen' is simpelweg geen optie! Op weg naar realisatie van de HNS Visie 2015 blijven we hardwerken om de productiviteit te verbeteren en de kosten per hectoliter verder omlaag te brengen. Willem besteedde in zijn verhaal ook veel aan dacht aan het thema veiligheid. Willem: "Binnen de HNS Visie 2015 willen we toe naar 0 ongeval len. Dat is ambitieus, maar we geloven erin dat we dit gaan halen. Vergeet niet dat we niet eens zo lang geleden veertig ongevallen in een jaar had den, en dat we er vorig jaar 11 hadden!" HR Directeur Hans de Ruiter ging uitgebreid in op FIT@HEINEKEN. Hans: "Gezondheid is voor ons allemaal een belangrijk thema. Als bedrijf hebben we daar een rol in, maar dat geldt ook voor jullie als werknemers. We worden allemaal ouder en zullen dus ook langer moeten doorwerken. Fit zijn is gezond eten en ook veel bewegen. We weten dat allemaal, maar doen we het ook voldoende? Fit zijn is ook zorgen dat je het thuis met je familie en met vrienden goed hebt. Tot slot is fit zijn ook je leven lang leren. Zorg dat je jezelf blijft ontwikkelen. Fitte mensen zitten, letterlijk en figuurlijk, beter in hun vel, hebben meer energie en kunnen dus beter presteren." Beter presteren is volgens Hans de Rui ter ook nodig om te kunnen blijven concurreren met brouwerijen in het buitenland. De gestegen personeelskosten in Nederland baren hem daarbij zorgen. Hans: "In de periode 2009 tot 2013 zijn de personeelskosten met 21% gestegen. Dat betreft vooral de kosten die we niet zelf in de hand heb ben, zoals pensioenen, ziektekosten, belastingen en kosten voor de sociale zekerheid. Als je kijkt naar onze CAO-salarissen, dan liggen die gemid deld zo'n 15% boven de markt. Ook dit punt zal de komende jaren onze aandacht blijven vragen." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 13

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 13