'ALLES WAS GEHEIM' FANTASTISCHE ORANJEZOMER NEDERLANDSE ELEMENTEN EEN #SAMBASELFIE? Maar tijdens deze officiële lancering van het Sambashirt en de bijbeho rende Oranje-commercial van Heineken is Klok, die tevens te zien is in de nieuwe commercial, niet de enige die de show steelt. Ook Ray Slijngaard en Anita Doth van 2 Unlimited staan op de bühne om hun grootste hit 'No Limit' in een speciaal voor Heineken gemaakte Braziliaanse remix ('No Limit Brasilian Remix') ten gehore te brengen. En een uitbundige in veren getooide sambagroep haalt ten slotte alles uit de kast om het feest compleet te maken. "Een fantastische avond", zegt een tevreden Marco van Houwelingen, die begin dit jaar werd benoemd tot Chief Oranje Officer (COO) en de Oranjekoorts in het binnen- en buitenland verspreidt. "We hebben maandenlang naar dit moment toegeleefd. Alles moest geheim blijven en dat was soms best moeilijk. Nu zijn het Sambashirt en de commercial aan alle collega's, fans en de pers gepresenteerd en kan de Oranjekoorts echt toeslaan." Dat moet volgens Hans Klok wel gaan lukken. "Het Sambashirt en de com mercial zitten heel goed in elkaar. Alle details kloppen en het geeft men sen echt een feestelijk gevoel. Mede hierdoor belooft het een fantastische Oranjezomer te worden!" Hoe vond de illusionist het om mee te werken aan de reclame? "Een grote eer. Ik hoefde dus ook niet lang na te denken toen ik hiervoor werd gevraagd door Heineken. Samen met een ploeg vertrokken we in maart naar Zuid-Amerika om de spot op te nemen. Het was hard werken, maar daar is het resultaat dan ook naar." In de commercial duikt COO Marco tijdens een uitbundige Braziliaanse carnavalsoptocht plotseling op, zittend op een oer-Hollandse bakfiets en zet zijn vingers op de pianotoetsen. Als de eerste tonen van 'No Limit' klinken en een uitgedoste Nederlandse praalwagen, voorzien van Heineken-taps, Nederlandse huizen, Hans Klok, een brullende leeuw, een molen, tulpen en een standbeeld van Dennis Bergkamp, op het toneel verschijnt, zijn de Bra zilianen niet meer te houden en vieren zij de Oranjekoorts enthousiast mee. Marco: "In de commercial zitten allemaal typische Nederlandse elementen en personages verwerkt. Je moet hem zeker een paar keer bekijken om ze allemaal te ontdekken." De commercial is sinds eind april op de buis te zien. Marco: "De eerste weken duurde de reclame een minuut. Nu zijn het dertig seconden en roepen we daarna in nog tien extra seconden de kijker op een #sambaselfie te maken." Ja, want na de rage van de selfie, komt Heineken nu met de eigen #sam- baselfie. Gehuld in Sambashirt maken Oranjefans een foto van zichzelf en hun vrienden. Als ze deze op Twitter, Facebook, Instagram of Vine zetten, voorzien van de tekst '#sambaselfie', dingen ze meteen mee naar kaarten 10 heineken NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 10