MB m nL flM "De ondernemer die voor ons kiest doet dat omdat hij kiest voor kwaliteit en uitstraling." INTERVIEW tappen te verbeteren, met programma's als Goed Getapt en Star Serve. We hebben ons echter te weinig gerealiseerd dat de consument ook verandering nodig heeft. We hebben in Nederland drie sterke merken: Amstel, Heineken en Brand. Qua positionering was het te veel hetzelfde. Nu zijn we daarnaar aan het kijken. De introductie van de Star Bottle was een belangrijke stap in de goede richting voor Heineken om het merk weer te laten groeien. We geven er met de Oranje -campagne nu ook weer nieuwe impulsen aan. En we brengen nieuwe varianten voor onze merken, zoals Amstel Radier en Brand Zwaar Blond. Met alle nieuwe 0.0%-varianten van onze merken voegen we bovendien mooie alcoholvrije Pascal:in ons nieuwè WK Premium, het SAMBASHIRT. h |j T 1 m WIE IS PASCAL GILET? De carrière van Pascal (50) bij HEINEKEN begint in 2000 als hij bij HEINEKEN Frank rijk in dienst komt als Marketing Directeur. Hiervoor bekleedt hij commerciële functies bij Bic en Kraft Foods in Frankrijk. Van 2004 tot 2006 is hij Global Marketing Manager voor het Heineken merk in Amsterdam om hierna benoemd te worden tot Commercieel Directeur voor West-Europa. In 2010 wordt Pascal Algemeen Directeur van Alken-Maes in België en daarna in 2013 Manager Direc tor West-Europa. Vanaf 1 april dit jaar is hij de nieuwe Algemeen Directeur HEINEKEN Nederland. Pascal is in 1963 in de Franse Provence geboren en groeide op in de buitenwijken van Parijs. Hij is getrouwd met Virginie en samen hebben ze vier kinderen (2 jongens, 2 meisjes), in de leeftijd van 11 tot 21 jaar. De twee oudste kinderen zijn het huis al uit. De rest van de familie woont nog in Brussel, maar komende zomer verhuizen ze naar Den Haag. Hier woonden ze al eerder toen Pascal voor HEINEKEN in Amsterdam werkte. alternatieven aan de markt toe. Met Affligem en Brand hebben we prachtige merken in huis voor consumenten die echt willen genieten van een goed bier. Consumenten die nu wijn of een cocktail drinken willen we erop wijzen dat er ook Jillz en Desperados is. Groei door dynamiek, zo zou ik het willen noemen. Voor ieder moment is er wel een passende drank. Non-, laag-, midden- of hoog-alcoholisch." Kan de bierbrouwer HEINEKEN wat dit be treft leren van de frisdrankdochter Vrumona? "Absoluut. Vrumona is een echte challenger. Die opereert in een heel innoverende markt. Doe je niets, dan verlies je je positie. Alleen door in novatie win je marktaandeel. En wat dit betreft is Vrumona een voorbeeld voor heel HEINEKEN Nederland. Kijk naar nieuwe producten zoals Holy Soda, Royal Club Goood Energy, Rivella Green Tea, Pepsi Next en Mountain Dew. Hiermee wordt ingespeeld op trends in de frisdranken- markt om zo het volume uit te breiden." Toch valt niet te ontkennen dat de Neder landse biermarkt het zwaar heeft. Hogere accijnzen, jongeren die pas vanaf 18 mogen drinken, de dalende bierconsumptie. Hoe denk je hier groei te realiseren? "Zeker niet door het drinken van te veel alcohol te stimule ren. Wel door de consument op de diversiteit van bier te wijzen. 2014 is een belangrijk jaar voor ons en we hebben een goed plan. Ik zie het ook echt als 'mijn jaar' en 'mijn plan'. Kansen volop. Er zijn nog te veel vrouwen die geen bier drinken. Net als mensen die denken dat bier niet lekker is omdat het bitter is. Daar valt groei te behalen. Hoe? Het enorme succes van Amstel Radier is in belang rijke mate ook het gevolg van sample-flesjes die we bij een krat Amstel deden. De consument leerde het zo kennen en ging het kopen. Het laten kennismaken met onze bieren willen we vaker gaan doen. Net als inspelen op tendensen. In een wereld die kleiner en lokaler wordt kunnen we Brand inzetten. Als merk met Limburgse herkomst en een rijke geschiedenis. De Affligem- bieren zijn echte genietbieren. Net als de speciali teiten van Brand laten die zich goed combineren met eten. De bourgondische kant van bier is nog te weinig bekend bij de consument. Terwijl het perfect gaat bij kaas bijvoorbeeld. Of chocola." Wat kenmerkt de Nederlandse biermarkt? "Een van de belangrijkste kenmerken is dat Heineken hier vooral gezien wordt als een mooi merk van Nederlandse oorsprong. In het buiten- land zijn we veel meer een 'premium' merk. Ook doen we hier veel meer met statiegeldflessen. In het buitenland zijn one-way bottles en blikken veel populairder dan hier. En een ander belangrijk kenmerk is dat de horeca-uitbaters in Nederland heel professioneel zijn. Professionele uitbaters zijn voor ons belangrijk. Zeker omdat wij een liberaal beleid hanteren. De ondernemer die voor ons kiest doet dat omdat hij kiest voor kwaliteit en uitstraling. Niet puur om de prijs. Je ziet het, ook hier gedragen we ons als een 'challenger'." Betekent dit dat HEINEKEN de komende jaren blijft investeren in programma's als Goed Getapt en Star Serve? "Daar gaan we zeker mee door. Ons streven is dat horeca-onder- nemers trots zijn om met ons en onze bieren te werken. En ook hier gaan we onze 'Not an Inch Back'-strategie toepassen. Door de consument veel vaker onze bieren te laten proeven." Geldt dat ook voor de retail? "Die markt is lastiger omdat we hier niet alles in eigen hand hebben. Door de prijzenoorlog tussen de retailers is bier voor hen een klantenlokker geworden. Dit hopen we om te draaien. Door meer samen te werken willen we de verschillende biercate gorieën beter ontwikkelen. Want ook hier geldt: de consument moet beter kunnen kiezen." Hoe kan dat, een Fransman die zo enthou siast over bier praat.. "Ik kom uit de Provence. Een gebied met veel kruiden, olijfolie. Allerlei verschillende smaken. En natuurlijk hou ik van een glas wijn op z'n tijd, maar bier vind ik lekker omdat het bourgondisch is. Ik hou ervan om samen te zijn met vrienden en familie en het plezier te delen. Door samen te eten en te drinken. Bier hoort daar absoluut bij. Mijn favoriete bier moment? Aan tafel. Tijdens het avondeten. Maar zeker ook als aperitief. We hebben een huis in de Provence. Als we daar dan zijn, aan het einde van de middag, drink ik een koud biertje. Dat is altijd weer een mooi moment." 8 heineken NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 8