Leidinggeven zonder bevelen? HNS College Tour CS&L informeert en inspireert NIEUWS Het verschil tussen het aansturen van een team op input (inspanning, activiteit, middel) of op output (resultaat) is een belangrijk thema in het Change Managementprogramma van Supply. De Vlaamse wetenschapper Filip Vandendriessche introduceerde onder de titel 'Leidinggeven zonder bevelen' een manier managers daarin te faciliteren. Reden om Vandendriessche te vragen zijn theorie hierover te komen toelichten tijdens de Leiderschapsochtend van 14 maart. De gastspreker benadrukte daarbij dat output- management tijdwinst en minder stress oplevert. Vandendriessche: "Het gaat dan om het resultaat, niet om een vooraf vastgesteld aantal rapportages. Een schone werkomgeving toont bijvoorbeeld aan dat afspraken hierover worden nagekomen. Je hoeft dan geen tijd te steken in controle van de procedure." De Belgische wetenschapper was positief over de doelstellingencommunicatie van de HNS Visie 2015: "Het is prima om getallen te gebruiken als er, zoals bij jullie rekensom, een duidelijke visie achter zit." Een afwisseling van input- en output-sturing lijkt vooralsnog het beste binnen HNS. Na de presentatie volgde een workshop waarin werd gediscussieerd over sturen op eindresultaat. De helft van de groepen werkte aan een opdracht over samenwerking tussen afdelingen, de andere helft nam de hiërarchische relatie tussen de verschillende managementniveaus binnen HNS onder de loep. Na de workshop presenteerden de groepen centraal hun bevindingen. Hierbij kwam een aantal keren het onderwerp STOP-audits naar voren: "Doen we dit om een voorgeschreven hoeveelheid kaartjes of om ongevallen te voor komen?" IER' Leidinggevenden van HNS ontvangen binnenkort informatie om de workshop met hun team te behandelen. Onderdeel is een videosamenvatting van de Leiderschapsochtend. De leidinggevenden zijn uitgedaagd om in praktijk vaker 'output-sturen' toe te passen en samen met hun teams te bepalen of dit het gewenste resultaat oplevert. Om informatie te delen en om collega's binnen de verschillende afdelingen van HNS te informeren en te inspireren, organiseert CS&L sinds halverwege 2013 'College Tours'. "Het helpt een breder inzicht in de keten te krijgen en de silo's tussen de verschillende afdelingen te verminderen," aldus Koos Tromp, Directeur CS&L. "Dat de College Tour bijdraagt aan het gedachtegoed dat Supply Chain een end to end is, komt tot uiting in de enthousiaste bijdragen van afdelingen," zegt Jos Kuilboer van TPM Office. "National Account management, NPI, Trade Marketing en programma's als Supply Chain 3.0 hebben inmiddels het podium gepakt om over samenwerking in de keten te spreken." Recent vond er een evaluatie plaats en hieruit bleek dat de College Tour breed wordt gesteund. Uit de vele reacties blijkt dat het de kennis van de ketenpartners verhoogt en bruggen kan slaan tussen de verschillende afdelingen. Daar kunnen weer samenwer- kings- en verbeterinitiatieven uit voort komen. "Hoe druk iedereen ook is, er zijn toch meestal wel zo'n 40 collega's die aansluiten," zegt initiatiefneemster Janneke Meesters (Supply Chain Planning). "Ik krijg steeds meer vragen vanuit verschillende afdelingen over geplande onderwerpen. Ook de Bossche collega's kunnen inmiddels via Lync deelnemen." De (open) CS&L College Tour vindt iedere 2e vrijdag van de oneven maand plaats van 14:30-16:30 uur in het kantoor restaurant in Zoeterwoude. Meer informatie? Bel met Janneke Meesters op 06-12375288.

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 30