Praktischer aanpak Veiligheid in 2014 HNS nu ook voor externen via e-learning module NIEUWS Gedrag TOOLBOX MEETING 'Aanspreken op gedrag' De aandacht voor Veiligheid op de Brouwerij Zoeterwoude krijgt in 2014 een praktischer karakter. Eén centraal georganiseerde Veiligheidsdag per jaar maakt plaats voor twee veiligheidsbijeenkomsten van drie uur en daaropvolgend praktijkgerichte workshops. WPO Safety rolhouders gaan de bijeenkomsten leiden. ZOETERWOUDE. Jojanneke Bron, Rayonmanager Verpakken: "Voor 2014 hebben we ervoor gekozen om veiligheidsonderwerpen meer verspreid over het jaar te bespreken. Geen piekmoment op één dag in het jaar, maar het hele jaar door samen praten over issues die op dat moment spelen. Tijdens de Veiligheidsdag 2013 lieten we de presentaties voor het eerst geven door onze eigen WPO Safety rolhouders. Dat bleek een goede zet, medewerkers reageerden er positief op. Daarom hebben we besloten om de veiligheidsbij eenkomsten en de workshops in 2014 ook door de Safety rolhouders te laten presenteren. Voor iedere bijeenkomst wordt een selecte groep daarvoor een hele dag opgeleid. Het op deze manier intensief bezig zijn met de materie versterkt hun rol als veiligheidsexpert." "De expertise van de Safety rolhouders wordt steeds verder uitgebouwd," vult teamtrekker John Stadhou der aan. "Sommige collega's zijn positief over hun nieuwe rol, anderen vinden het nog maar niets om voor een groep te presenteren. Zij moeten echt een drempel over. Tijdens de veiligheidsbijeenkomsten worden alle lijnen stil gelegd. De workshops, die we 'toolbox meetings' noemen, worden tijdens reguliere WPO bijeenkomsten gegeven. Een maand voordat er een toolbox meeting is, bepaalt de werkgroep vanuit deployments welk onderwerp er wordt besproken. Wij bepalen de inhoud, bureau Alfabeeld zet er een training voor op." "Elkaar aanspreken op gedrag blijft de basis voor cultuurverandering," aldus Jojanneke. Dat zal dan ook het hele jaar door een topic zijn. De toolbox meetings zijn ervoor bedoeld om te evalueren wat collega's hebben geleerd en om met hen het gesprek aan te gaan over hoe zij het geleerde in de praktijk toepassen. Daarbij worden filmpjes vertoond met praktische tips, bijvoorbeeld over hoe je het best feedback kunt geven en kunt ontvangen." mB Alle personen die het brouwerij terrein betreden, moeten eerst de veiligheidsinstructiefilm volgen en de bijbehorende toets met een voldoende afsluiten om het veiligheidscertificaat te behalen. Voor HEINEKEN personeel bestond de mogelijkheid al om de instructie film op de eigen PC als e-learning module te volgen, voor externen nog niet. Zij waren aangewezen op de computers bij de Poortcontrole. Dat leidde soms tot lange wacht tijden als meerdere bezoekers zich tegelijkertijd aandienden. Met ingang van dit jaar is de veiligheidsinstructiefilm en bijbehorende toets nu ook voor externen via een aparte module op de eigen PC te volgen. Na het behalen van het veiligheidscertificaat kunnen de externen bij aankomst direct door naar hun contactpersoon op de brouwerij. Dit voorkomt onnodig tijdverlies. De procedure is als volgt: de gastheer (HEINEKEN contactpersoon) stuurt via de Poort Instructie Module een e-mail naar de externe gast/leverancier/contractor. In deze e-mail zit een link waarmee de genodigde toegang krijgt tot de, door de gastheer bepaalde, korte of lange versie van de instructie. De link blijft geldig totdat de cursus met goed gevolg is afgesloten, maar niet langer dan één maand. De gastheer krijg een bevestiging dat de uitnodiging is verstuurd en kan ook zien wanneer het certificaat is behaald. De portiers hebben toegang tot die gegevens, waardoor zij kunnen verifiëren of een persoon in het bezit is van het juiste certificaat voordat zij aan een externe een toegangspas verstrekken. Mocht een externe nog geen geldig certificaat hebben, dan kan de instructiefilm alsnog in de portiersloge worden gevolgd. Deze nieuwe werkwijze geldt voor heel HNS en voor Vrumona. HNS en Vrumona behouden zich het recht voor om steekproefsgewijs te controleren of de instructie inderdaad door de genodigde zelf is gevolgd. februari

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 26