HNS Nieuwe terminaltrekkers voor CS&L Zoeterwoude NIEUWS Lagere onderhoudskosten Gebruiksgemak Na een dienstverband van bijna 36 jaar heeft Godfried Meijer afscheid genomen van HEINEKEN. Na verschillende functies in Nederland en in het buitenland, was hij de laatste zeven jaar werkzaam als Brouwerijmanager van de Brouwerij Zoeterwoude. Een onderzoek naar de mogelijkheden van vervanging van de vier terminaltrekkers van CS&L in Zoeterwoude, startte eind 2012 al. Eind januari zijn de vier oude trekkers vervan gen door twee gloednieuwe terminaltrekkers. ZOETERWOUDE. "Basis voor dit onderzoek was de hoge leeftijd van de trekkers en daaraan gekoppeld de hoge onderhoudskosten per draaiuur," vertelt Contract Manager CS&L, Ger Pothuizen. "Maar ook de veranderde werkzaamheden binnen CS&L waren een aanleiding. In de besluitvorming zijn zaken als comfort, veiligheid en duurzaamheid meegenomen. Op basis hiervan en rekening houdend met onze eigen ervaringen, is de keuze uiteindelijk gevallen op leverancier Terberg." "Inmiddels zijn de vier oude trekkers ingeruild," aldus Ger. "Deze zijn vervangen door twee fonkelnieuwe exemplaren in een full service onderhoudscontract, inclusief een vaste back-up trekker op het brouwerij terrein. De onderhoudskosten zijn hierdoor sterk verlaagd en ook de operationele inzet is afgedekt. De nieuwe terminaltrekkers zijn voorzien van alle mogelijke veiligheidsaanpassingen, maar ook het comfort voor de chauffeurs is verbeterd, zeker voor wat betreft geluid en ergonomie in de cabine. Op het gebied van duurzaamheid is de stap gemaakt naar moderne dieselmotoren. Deze motoren verbruiken minder diesel en ook de uitstoot van C02 wordt aanzienlijk beperkt." Koos Verbaan, chauffeur bij CS&L: "Het verschil in vergelijking met de oude terminals zit vooral in het gebruiksgemak door de moderne motoren, meer trek kracht, veel minder motorgeluid en minder trillingen in de cabine." Chauffeur Marek Beider vult aan: "De trekker past zijn vermogen automatisch aan aan de last. Dat werkt prettig en heeft een positief effect op de uitstoot. Ook de stoel zit erg prettig, is volledig instelbaar en voorzien van verticale en horizontale vering." ZOETERWOUDE. Godfried heeft de afgelopen jaren een belangrijke bijdrage geleverd aan de ver dere ontwikkeling van de Brouwerij Zoeterwoude en aan de HNS Visie 2015. Onder leiding van God fried zijn in de Brouwerij Zoeterwoude grote stap pen gemaakt op het gebied van veiligheid en in de implementatie van TPM als continu verbeterpro gramma. Niet alleen werd de Bronze Award van Group Supply Chain behaald, Zoeterwoude is nu ook genomineerd als één van de vijf brouwerijen in West Europa die zich verder gaat ontwikkelen voor de Silver Award. Godfried was de motor achter de duurzame ontwikkeling van HNS. Met zijn visie en daadkracht op dit gebied leidde hij de transitie naar de wereld van morgen en is hij voor veel mensen een bron van inspiratie geweest. Zo heeft Godfried onder meer mout per schip geïmplementeerd en heeft hij veel energie gestoken in de voorbereiding van de plaatsing van windturbines op het brouwerijterrein. Met het project Biodiversiteit op de brouwerij streefde hij ernaar om met ons brouwerijterrein een bijdrage te leveren aan kwaliteitsverbetering van de natuur in onze omgeving. De afscheidsreceptie op 15 januari in de Hooiberg werd drukbezocht. Onder meer gaf een groot aantal collega's uit Den Bosch acte de présence. Willem de Jonge had voor de gelegen heid een afscheidsvideo laten maken, waaraan diverse mensen uit Den Bosch en Zoeterwoude hebben meegewerkt. Deze video is te vinden op HeiPort/HEINEKEN TV (local player).

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 32