C02 vloeistoftanks Veiligheid voorop bij nieuwe WERKEN Aangescherpte veiligheids- en ontwerpeisen en veroude ring waren aanleiding om de oude C02 vloeistoftanks op de Brouwerij Zoeterwoude te vervangen. Godfried Meijer en zijn opvolger Martin Pozsgay namen de tanks begin dit jaar officieel in gebruik. ZOETERWOUDE. Frans van der Vliet, Projectmanager Technische Dienst: "Veiligheid heeft een prominente plek op onze agenda, daarom investeerde HEINEKEN in nieuwe C02 vloeistoftanks plus de installatie daarvan. C02 komt vrij bij de vergisting en wordt teruggewonnen. Nadat het C02 is gezuiverd en gecondenseerd, wordt het opgeslagen in de vloeistoftanks. De C02 vloeistof wordt vervolgens weer hergebruikt in de brou werij of verkocht aan Vrumona en derden." Op de vraag waarom de C02 tanks moesten worden vervangen, antwoordt Frans: "De oude tanks, inclusief leidingwerk en appendages, zijn in 1973 geïnstalleerd. De veiligheidseisen zijn in de loop der jaren op een aantal punten aangescherpt. Een van deze eisen is dat de tanks elke zes jaar moeten worden geïnspecteerd door een zogenoemde Notified Body (NOBO) van de overheid. Daarnaast zijn de uitgangspunten van het ontwerp voor C02 tanks aangescherpt. Eind 2011 zijn we begonnen met de projectvoorbereidingen en in oktober 2013 werden de oude tanks daadwerkelijk vervangen door de nieuwe. Samen met de afdeling Energie en Onderhoud is er een ergonomisch ontwerp gemaakt waarbij de toegankelijkheid voor de operator en het onderhoud centraal stonden. Het resultaat is een installatie die aan alle veiligheidseisen voldoet en waar we de komende 30 a 40 jaar mee vooruit kunnen."

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 31