ABDIJBIER Affligem Affligem Affligem BIER VOOR GENIETMOMENTEN MOOI MERK AFFLIGEM ABDIJBIER Smaak Het premiumgevoel van Affligem wordt versterkt door een nieuwe fles met verzegeling van de - ook nieuwe, blauwe - kroonkurk. "Met Affligem willen we ook andere doelgroepen aanspreken. Mensen die normaal bijvoorbeeld kiezen voor een glas wijn bij het diner." kent bovendien een rijke geschiedenis, waar een bepaalde mystiek omheen hangt. De nadruk ligt niet alleen op het product, maar ook op het verhaal en proces erachter. Het is daarom een mooi merk om in de markt te zetten." En dat gaat HEINEKEN dan ook doen. Niet alleen in Neder land en België wordt het premium product in een nieuw jasje gegoten, ook buiten de landsgrenzen zullen meer mensen kennis gaan maken met de rijke traditie en smaak van Affligem. Lizzy: "In maart zijn eerst West- en Oost-Europa aan de beurt en daarna volgen andere landen, op verschillende continenten." Dat betekent niet alleen dat speciaalbierliefheb- bers wereldwijd hun hart kunnen ophalen, maar ook dat wijn-cognac-, likeur- en whiskydrinkers er een alternatief bij krijgen, hoopt Lizzy. "We willen met een mooi speciaalbier als Affligem ook andere doelgroepen aanspreken", vertelt ze. "Mensen die normaal bijvoorbeeld kiezen voor een glas wijn bij het diner, willen we aansporen om in plaats daarvan eens iets nieuws te ontdek ken, een premium bier van hoge kwaliteit. Net als bij wijn en gedestilleerd, draait het bij Affligem immers ook om de smaakbeleving, het produc tieproces en de bijzondere hoge gisting, waar een eigen schenkritueel aan verbonden is." "In landen als Portugal, met een sterke wijncul tuur, zal Affligem te vinden zijn in delicates- senwinkels, net als de streekwijn", vertelt Lizzy. "Maar ook in Nederland zul je Affligem meer gaan tegenkomen in het hogere segment als wijnbars, restaurants en delicatessenzaken, naast de regu liere horeca met speciaalbier op de kaart." De manier waarop Affligem gepresenteerd wordt, zal over de hele wereld hetzelfde zijn. Lizzy: "We leggen de nadruk op de bijzondere geschiedenis en hoge kwaliteit van dit product. Het premium- gevoel wordt versterkt door een nieuwe unieke fles met verzegeling van de kroonkurk en stijl volle embossing (etiket in reliëf, red.)." Dat Affligem niet alleen kwaliteit uitstraalt door de verpakking en geschiedenis, wordt wel bewezen door de wereldwijde waardering van het bier. SCHENKRITUEEL De bieren van Affligem hebben een eigen schenk- en tapritueel. Ellen legt uit: "Je bewaart het bier in de fles rechtop, zodat de gist onderin blijft liggen. Bij het uitschenken - waarbij je kunt kiezen om met of zonder gist te schenken - hou je het glas in een hoek van 45 graden, met het flesje verder boven het glas dan bij gewone pils. Door het glas op tijd terug te kantelen, krijg je een mooie schuimkraag. Oefening baart kunst." Blond (6,8 Zachte mout- en noottoetsen, gevolgd door een ronde smaak van tropisch fruit, aangevuld met een heerlijke, droge, licht bittere gistafdronk. Dubbel (6,8%): Rijke smaak door een mix van (geheime) kruiden, gevolgd door milde toetsen van zachte karamel en een lichte fruitigheid. Tripel (9%): Gematigd zoet. Tripel heeft dezelfde smaak als Blond, maar is in alles intenser. Toetsen van bleke mout, banaan en rijpe abrikozen en per ziken zorgen ervoor dat het hoge alcoholgehalte niet prominent aanwezig is. De afdronk is heerlijk bitter met groene, hoppige noten en citroen. Alle bieren kennen een heerlijke gistafdronk ('yeast-bite') met sterkere toetsen van banaan, kruiden en hoparoma's. Ingrediënten Water, gerstemout, suiker, aromatische hoppen, gist (en kruiden voor Dubbel). "Affligem wint al decennialang hoogstaande prijzen, zoals onlangs bij de World Beer Awards in Londen", zegt Lizzy. "Affligem Blond is zelfs uitge roepen tot een van de tien beste bieren ter wereld." Voor de huidige Affligem Brouwerij betekent die waardering en de herpositionering van het bier dat er flink uitgebreid moet worden. Ook de paters die nog in de abdij werken en bidden zullen best iets meekrijgen van de nieuwe positie van hun bier, weet Ellen. "Affligem is een 'Erkend Belgisch Abdijbier', waarvan de oorsprong bij de abdij ligt. Dat maakt het zo bijzonder, want an ders zou iedere brouwer kunnen claimen met een oud recept te werken. Maar het betekent wel dat een deel van de inkomsten teruggaan naar de pa ters, die het geld in de abdij steken of er liefdadig heidswerk mee doen." Zo heeft het bier anno 2014 nog steeds een directe link naar zijn bijzondere oorsprong, bijna duizend jaar geleden. 14 HEINEKEN NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine

Heineken NL Magazine | 2014 | | pagina 14