START CAMPAGNE TEKEN DE PETITIE 'STOP DE BIERBELASTING' ^heineken ah>eJUL Ga naar stopbïerbeiasting.r In de regeringsverklaring van het kabinet stond dat per 1 januari 201b de accijns op bier zou worden verhoogd met 1h%. Op 1 januari 2013 was deze accijns al met 10% gestegen. De gezamenlijke bierbrouwers vonden dat de grens bereikt was en startten samen een campagne. 0?D uAxtzvcruZ? «venwel sbiupBiefoc DUURZAAMHEIDSWEEK Van 10 tot 14 juni stond in het teken van de Duurzaamheidsweek. Iedere dag werd een andere pijler van onze duurzaamheidsstrate gie uitgelicht: inkoop, energie, water en ver antwoord alcoholgebruik. Voorafgaand aan deze week vond een verborgen camera actie plaats in Zoeterwoude om medewerkers be wust te maken van het zwerfafvalprobleem in Nederland. De viral op HeiPort is binnen een halve dag door meer dan 500 collega's bekeken. Een fantastisch resultaat! BLEF JEZELLUF De Bléf Jezelluf-campagne was deze zomer de nieuwe bewustwordingscampagne van HEINEKEN, GGD Den Haag en Context. Deze is gericht op Haagse jongvolwassenen. Met een kaartspel werd aan de hand van stereotypen getoond wat te veel alcohol gebruik met je doet. Met dit project is een groep van 3000 mensen aangespoord, verantwoord te drinken. Het was ontzettend leuk om zo'n campagne met de gezamenlijke bierbrouwers te voeren. Je moet je voorstellen, brouwers zijn van ouds her altijd heel netjes geweest in het overleg met de politiek. We dronken samen een glas, we deden een plas en lieten alles zoals het was; dat was zo'n beetje de benadering wederzijds. Toen die voorgenomen accijnsverhoging duidelijk werd, hebben we gezegd-met de brouwers, maar juist ook hier intern: "We gaan ons nu gewoon laten horen, dit moet stoppen!" Want accijnsverhoging was echt een dom plan, om twee redenen. Per saldo haalt de regering op deze manier alleen maar minder accijns op, omdat dat grensverkeer echt dramatisch toeneemt. En daarnaast: de consument heeft het al zo moeilijk. Moet je die nou iedere keer straffen in zijn portemonnee? Daar was ik eerlijk gezegd ook wel een beetje klaar mee. Genoeg is genoeg! Wat ik bovendien leuk aan deze campagne vond, is dat hij ook op de consument gericht was. Wakker worden consument, jij moet je laten horen! De petitie is uiteindelijk door 80.000 mensen met ja ondertekend, dat zijn er echt heel veel. Dat geeft energie, dat vind ik mooi. Ik heb in die tijd veel radio-interviews gedaan en iedere keer zat ik me echt even op te laden. Zo van 'ik ga boos worden'. En daar was ook alle reden voor! Intern is de campagne ook heel goed opgepakt door collega's. Veel van jullie hebben posts op social media gezet en actie ondernomen. Met succes. In de regeringsverklaring stond dat de verhoging 14% zou zijn. Het is dus gelukt om dat eruit te krijgen, dat is nogal wat. Uiteinde lijk is de verhoging teruggebracht naar 5,75%. Nog steeds 5,75% te veel dus. Daarom blijven we in 2014 lobbyen dat dit omlaag moet. HEINEKEN NL magazine 7

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 7